Prizren’den Öğrenci ve Öğretmenler Sakarya’ya Geliyor

Haberler
İçeriği Paylaş

Geçen yılın Mayıs ayında kardeş okul anlaşmasını imzalayan Sakarya Üniversitesi Özel Koleji ve Prizren’in “Emin Durak” İlköğretim Okulu arasında işbirliği tüm hızıyla devam ediyor.

Geçen yılın Mayıs ayında kardeş okul anlaşmasını imzalayan Sakarya Üniversitesi Özel Koleji ve Prizren’in “Emin Durak” İlköğretim Okulu arasında işbirliği tüm hızıyla devam ediyor.

Sakarya Üniversitesi Özel Koleji heyeti geçen yıl Kosova’yı ziyaret ederken “Emin Durak” İlköğretim Okulu heyeti önümüzdeki günlerde Sakarya’ya iadeyi ziyarette bulunacak.

Sakarya Üniversitesi Özel Koleji davetlisi olarak “Emin Durak” İlköğretim Okulu’ndan 22’si öğrenci olmak üzere 30 kişilik heyet 03.042011-10.04.2011 tarihleri arasında Türkiye’ye gidecek. Evlerde ağırlanacak olan öğrenci, öğretmen ve veli temsilcileri kurulmuş olan dostlukları pekiştirecek.

Sakarya Üniversitesi Özel Koleji’nde incelemelerde bulunacak olan “Emin Durak” İlköğretim Okulu heyeti, Sakarya Üniversitesini ve Sakarya ile Türkiye’nin daha bazı tarihi yerlerini gezme fırsatı bulacak.

“Emin Durak” İlköğretim Okulu öğretmeni Şükran Tselina girişimiyle başlatılan ilişkiler sayesiyle Sakarya Üniversitesi tarafından geçen yıl bu okulun 1. Sınıflarından 5. Sınıflarına kadar ders kitapları, okul kütüphanesine de Sakarya Üniversitesi Özel Koleji tarafından lektür kitapları da gönderilmişti. Şükran Tselina, gönderilen kitaplardan bir kısmını Mateya Logoreci ve Motrat Qirjazi ilk okullarına da verdiklerini belirtti. Gönderilen kitapların son derece faydalı olduğunu belirten Şükran Tselina, Sakarya’daki dostlara tüm öğrenci ve öğretmenler adına teşekkürlerini ifade etti.

Öğrendiğimize göre, Sakarya Üniversitesi Özel Koleji’nden bir heyet de 6-11 haziran tarihleri arasında kardeş okul “Emin Durak” öğretmen ve öğrencilerine iadeyi ziyarette bulunacak.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.