Priştine’de Uluslararası Festivallerde Türk Sanatçıların Yoğun Katılımı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Priştine’de ilerideki günlerde gerçekleştirilecek olan uluslararası kültür sanat programları ile festivallerde Türk sanatçıları önemli bir yer alacak.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçiliği tarafından da desteklenen bu etkinlikler, külltüğrel sanatsal yaşama önümüzdeki günlerde ayrı bir renk katacak.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “bu yıl 2-6 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan sırasıyla 8. Priştine Caz Festivali kapsamında Elif Çağlar Quintet’in,  3 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 21.00’de Oda Tiyatrosu’nda sahne alacağı belirtildi.

Türkiye Devlet Sanatçısı Şefika Kutluer, Kosova Filarmoni Orkestrası’nın davetlisi olarak Priştine’de 4 Kasım 2012 Pazar günü saat 20.00’de Gençlik ve Spor sarayı’nın Kırmızı Salonu’nda bir konser verecek. Konser organizatörü Kosova Filarmoni Orkestrası olacak.

Jazz festivali  ile konser giriş ücretinin  5’er  € olduğu  bildirildi.

Priştine’deki Fransa, Türkiye, Almanya, İngiltere, Avusturya, İtalya, Finlandiya, İsveç ve Belçika Büyükelçiliklerinin organizasyonu ile 7-11 Kasım 2012 tarihleri arasında Avrupa Filmleri Festivali gerçekleştirilecek. Türkiye’nin Kosova Büyükelçiliği olarak festivale bu yıl Cannes Film Festivali’nde Palme D’or ödülünü almış “Sessiz” filmi ile katılmakta.

Film festivali  ücretsiz olacak. /kosovaport/


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.