Naim Süleymanoğlu’na veda

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Türk sporunun efsane ismi Naim Süleymanoğlu’nun cenaze namazı Fatih Camii’de kılındı. Cenaze töreninde Naim Süleymanoğlu’nun annesi ve 3 kızının üzgün halleri dikkat çekti. Naim Süleymanoğlu’nun cenaze törenine katılan Başbakan Yıldırım, “Milletimizin başı sağolsun. Naim Süleymanoğlu bugüne kadar hiçbir sporcunun kıramayacağı rekorları kırmış bir efsane, kahraman sporcumuzdur” dedi.”

Naim Süleymanoğluna veda
28 Eylül’den bu yana tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk sporunun efsane ismi Naim Süleymanoğlu (50) için bugün Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazını müteakip düzenlenen tören öncesi Süleymanoğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutu camiye getirildi. Tabutun üzerine altın madalya kazandığı bir müsabaka sonrası çekilmiş fotoğrafının konulduğu ve fotoğrafın üzerinde “Kalbimizdesin” yazıldığı görüldü.

Törene Başbakan Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile çok sayıda kişi katıldı.

Öte yandan, caminin çevresinde herhangi bir olumsuzluğa karşı geniş güvenlik önlemi alındığı görüldü.

BAŞBAKAN YILDIRIM: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN
Cami girişinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Milli haltercimizin efsane ismi Naim Süleymanoğlu’nu kaybettik. Ahirete bugün yolcu edeceğiz. Merhume Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Naim Süleymanoğlu bugüne kadar hiçbir sporcunun kıramayacağı rekorları kırmış bir efsane, kahraman sporcumuzdur” dedi.

Cenaze törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım şunları söyledi: Hepimizin başı sağolsun. Naim Süleymanoğlu efsane bir sporcumuzdur. Ağırlığının 3 katını bir seferde kaldırarak erişilemeyecek bir rekora imza atmıştır. Ay yıldızlı bayrağı dalgaladırarak göğsümüzü kabartmıştır.

Tabutun üzerine altın madalya kazandığı bir müsabaka sonrası çekilmiş fotoğrafının konulduğu ve fotoğrafın üzerinde “Kalbimizdesin” yazıldığı görüldü.

Cenazeye namazı için saf tutmaya başlayan vatandaşlar arasında, Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal da vardı.

Cenaze öncesinde konuşan Bakan Bak, “Bu millete çok büyük sevinçler yaşattı. Çok üzgünüz. Mekanı cennet olsun acımız büyük.” ifadelerini kullandı.

Naim Süleymanoğlu’nun ezeli rakibi Yunan halterci Valerios Leonidis cenaze merasimine katıldı. Leonidis, Naim’e tabutunu öperek veda etti

Naim Süleymanoğlu’nun cenaze törenine özel davetle en büyük rakibi Yunan Leonidis de geldi. Yunan halterciye, İstanbul’da Dünya Şampiyonu Milli haltercilerimiz Sunay Bulut ve Halil Mutlu eşlik etti.

.


İçeriği Paylaş