Lütvi Mestan istifa ediyor… Ahmed Doğan t…k geçiyor

Alıntı Yazarlar Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Nahit DOĞU- Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) lideri Lütfi Mestan, istifa dilekçesini yazdı. Bir süredir partinin onursal başkanı Ahmed Doğan’la arası açık olan Mestan için bardağı taşıran son damlanın Türkiye hava sahasında düşürülen Rus uçağıyla ilgili parlamentoda yaptığı açıklama oldu.

Doğan, Türkiye’nin tutumunun desteklendiği söz konusu açıklama için ‘Mestan gaf yaptı’ ifadelerini kullanarak parti kurmaylarının bulunduğu bir ortamda Mestan’a yönelik çok ağır eleştirilerde bulundu. Eleştiriler, son seçimlerde ülkenin kuzey bölgelerinde kaybedilen belediye başkanlıklarıyla da sürdü gitti.

Aslında Doğan’ın rahatsızlığı uçakla ilgili açıklamadan daha çok Lütfi Mestan liderliğindeki HÖH’ün Türkiye’ye yakın durmasından kaynaklanıyor.

Ülkedeki Türklerin oylarıyla ayakta duran Doğan, tabanından gelen istekleri yıllarca görmezlikten geldi. Kendisine yönelik süikast girişiminin ardından başkanlık koltuğuna Mestan’ı getirdi ancak Mestan’ın ondan farklı olarak Türkiye ve Türklerin problemlerine daha yakın durması Doğan’ın hoşuna gitmedi.

Doğan’ın psikolojik profilinde, Türk siyasetçi profili değil de saf belirtmeme yapılanması kendini daima gösteriyor.  Bu nedenle de Rusya ile Türkiye arasındaki krizde Mestan’ı dengeleyici tavır takınmamakla suçluyor.

Aynı şekilde Mestan’ın Ankara’ya yakın durması Doğan’ı çileden çıkarıyor. Türkiye’yi üstü kapalı eleştiren Doğan, HÖH’ün değiştirilmesi değil yenilenmesi gerektğini savunarak, değiştirilmesinin ‘komşu ülkelerin desteğiyle bile gerçekleştirilemeyeceğini’ söylüyor.

Doğan bu sözleri geçen yılın değerlendirilmesinin yapıldığı ve partililerin bulunduğu toplantıda söyledi..

Doğan, aynı toplantıda, aralarında bayan partililer de bulunuyordu, ‘bilinçaltında telepatik bilgiye ulaşmak için bende açık portal var’ dedi ve inandırıcı olmak için de ‘taşak geçmiyorum’ manasına gelen ‘sizinle s.k geçmiyorum’ ifadesini kullandı.

Bu ifade HÖH’ün resmi internet sitesine aynen yüklendi. Ne parti içinden, ne de Türklere ait sivil toplum örgütlerinden henüz bir tepki yok. Olacağını da sanmıyorum…

Kısacası 1990 yılından bu yana Doğan, ülkedeki Türklerle taşak geçmeye devam ediyor ve aynı zamanda da bilinç altlarındaki telepatik portalların anahtarını elinde tutuyor.

Rastlantılara pek inanmadığım için söyleyeyim; Türk Büyükelçisi Süleyman Gökçe ile Lütfi Mestan bugün görüştü. Gökçe, Mestan’ın doğum gününü kutladı. Mestan’ın doğum tarihi 24 Aralık 1960.

3

http://ajansbkose.blogspot.com.tr/2015/12/lutvi-mestan-istafa-ediyor-ahmed-dogan.html#sthash.oKn7Bq2e.dpuf


İçeriği Paylaş