Lütfi Mestan’ın başkanlığındaki DOST heyeti, Türkiye’de üst düzey devlet adamları ve siyasi elitlerle görüştü

Haberler
İçeriği Paylaş

Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan ve beraberindeki DOST Başkan Yardımcısı Şabanali Ahmet ve Milletvekili Ventsislav Kaymakanov, dün Türkiye’de üst düzey devlet adamları ve siyasi elitlerle bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. Birinci görüşme Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırm ile yapıldı. DOST heyeti, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen askeri darbe girişimini kınamaktan başka darbe girişimi gecesinin hemen ardından kınama bildirisi yayınlayan ilk parti olduğunu hatırlattı.

DOST heyeti, anayasaya aykırı olan darbeye karşı çıkarak, demokratik olgunluk ve kültür gösteren Türk halkına ve ortak bir bildiriye imza atan iktidardaki ve muhalefetteki partilere hürmet duyduğunu ifade etti. Onlar, Türk hükümetine ülkede durumun hızla normalleşmesini dilediler. Mestan, Türkiye Başbakanı’nı yeni tescil edilen DOST partisinin siyasi hedefleriyle tanıştırdı. Hedeflerin arasında Bulgaristan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesi ve tüm yönleriyle belirlenmesi de yer alıyor.

Ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman ve TBMM Türkiye-Bulgaristan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Aziz Babuşçu ile görüşmeler yapıldı.

Lütfi Mestan, son olarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü. MHP’liler yeni partiye hedeflerine ulaşmasında başarılar dilediler.

Muhalefetteki diğer parti Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme yapılıp yapılamayacağı henüz belli değil, çünkü onun konvoyu terörist saldırısına uğradı ve bu yüzden başkente dönüşü gecikti.

Bugün DOST Başkanı Lütfi Mestan ve beraberindeki heyet, İstanbul’un üçüncü Boğaz köprüsünün resmi açılış törenine katılacaklar.
Ayrıntılar ve resimler daha sonra…

Kaynak: Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş