Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Yaradanın müminlere bahşettiği bir bayrama daha kavuşmak nasib oldu. Dünyada zulmün kol gezdiği, masumların katledildiği, acıların birbirine karıştığı şu zamanda Rabbimiz bizi bir bayramla daha müşerref ediyor. Bir taraftan ülkemizdeki huzur ve barış ortamının kıymetini bilmek durumundayken, bir taraftan da masum insanların sebepsiz yere katledilmesi bizleri hüzne boğuyor. Ülkemizin mazlumların kendilerini huzurda ve güvende bulduğu bir sığınak olarak görmesi de milli gururumuzu okşuyor. Yaradandan mazlumların ahını yerde bırakmamasını niyaz ediyoruz.

Bu yıl Kurban Bayramını idrak ederken Bulgaristan’da bir genel seçim de yaşanacak. Bayramın ikinci günü Türkiye’de de 136 sandıkta oy kullanılacak.

Bu bayramın İslam Alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Bulgaristan seçimleri münasebetiyle bayramın ikinci günü oradaki demokratik sürece katılmayı da ihmal etmeyelim, değerli Balkan Türkleri! Zira bu seçimlere katılım, oradaki demokratik sürece katılımdır. Bir oydan ne olur demeyelim, oyların sayımı birden başlar birer birer devam eder.

Herkesin Kurban Bayramını tebrik ediyoruz!

Bayramınız Mübarek Olsun!

 

Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU

Yönetim Kurulu Adına

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği

Genel Başkanı

 


İçeriği Paylaş