Köşker Balkan Türklerini ağırladı

Bal-Türk'ten Haberler Gebze Şubelerden
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i makamında ziyaret etti. Göreve yeni seçilen dernek başkanı İsmail Yılmaz, Başkan Köşker’e derneğin çalışmaları hakkında kısa bir bilgi verdi.

BULGARİSTAN’DAKİ GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

İsmail Yılmaz, Balkan Türkleri Derneği’nin kamu yararına faaliyette bulunan bir dernek statüsünde olduğunu belirterek, “bizler sadece Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç eden vatandaşlarımızın sorunlarıyla değil, aynı zamanda halen Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımızın, kardeşlerimizin sorunlarıyla da yakından ilgileniyoruz. Bulgaristan’daki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Oradaki soydaşlarımızın haklarının korunması için ilgili makamlarla sürekli temas halinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de, göreve yeni seçilen Balkan Türkleri Derneği Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini kutlayarak başarılar diledi. Başkan Köşker, Balkan Türkleri Derneği’nin yurt dışında yaşayan soydaşlarımızın haklarıyla yakından ilgilenerek çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirterek, “balkanlarda yaşayan soydaşlarımız, sizlerin çalışmaları ve desteğiyle o topraklarda daha güçlü bir şekilde varlıklarını sürdürüyorlar” dedi.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.