Kocaeli Milletvekili Şeker’den Bal-Türk’e ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezini ziyaret etti. Milletvekili Şeker, Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Metin, Genel Sekreter Halit Meriç, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar, yönetim kurulu üyeleri Dr. Selçuk Koç ve Gencay Işık’ın yanı sıra Gençlik Kolları Başkanı Ragıp Çavuş ve Dernek üyeleri tarafından karşılandı.

Derneğin Tarihçesi ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Çolakoğlu, Bal-Türk’ün yeni vizyonu ve hedefleri hakkında ayrıntılı bilgi verirken, Milletvekili Şeker de Bal-Türk tarafından, yapılanların STK’lardan beklenen faaliyetler olduğunu ifade etti. Şeker Makedonya, Kosova ve Bosna Hersek programlarında Balkanlardan çok etkilendiğini de anlattığı anektodlarla ifade etti. Balkan Türklerinin çalışkanlığı ve gayretlerini takdir eden Şeker Bal-Türk’ün faaliyetlerini takdirle izlediklerini ifade etti.

Boza ve Fafla ikramı

Bal-Türk üyelerinden İbrahim Debreli “Debreli Gıda”dan peynir ikramında bulunurken, simit, Bulgaristan usulü boza ve gofret olarak da fafla ikram edildi. Basın mensuplarının ısrarı üzerine Genel Başkan Çolakoğlu Fafla ikram ederken Metin de boza ikram etti.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.