Kırcaali İlinde 11 yüksek eğitimli gence kariyere başlangıç yapma şansı verilecek

Haberler
İçeriği Paylaş

Çalışma ve Sosyal Politika Bakanlığı ile İstihdam Ajansı, Kariyere Başlangıç programının 2012 yılı prosedürünü gerçekleştirmeye başladı. İhtisası üzere iş deneyimine sahip olmayan yüksek eğitimli gençler merkezi idare birimleri, il ve belediye idarelerinde görev almak için iş bürolarına başvuruda bulunabilirler. Programın kamu idaresine ilişkin bu prosedürü gereği ülke genelinde toplam 850 iş yeri onaylanmıştır. Kırcaali İlinde bu prosedür sayesinde 11 yüksek eğitimli gencin mesleğine ilk adımlarını atacağı açıklandı. İstemlere göre 29 yaşına kadar yüksek eğitimli kişiler 9 ay iş süresi içinde ihtisasları üzere meslekî staj edinebilirler. Program tarafından onlara 400 leva aylık maş sağlanacak. Ayrıca işveren hesabına sosyal ve sağlık sigorta harçları, İş Kanununa göre ek ücretler, yıllık izin ve hastalık izni için ödemeler yapılacak.

Kırcaali İlinde, 1 Nolu kota üzere Ulusal Sigorta Enstitüsü (NOİ) ve Ulusal Gelir Ajansının (NAP) yere şubelerinde ve Bölgesel Eğitim Müfettişliğinde olmak üzere 3 iş yeri ilan edilmiştir. 2 Nolu kota üzere Valilikte 2 kişi göreve getirilecek. Belediye İdaresinde çalışmak isteyenler ise Kırcaali İlindeki ekonomi uzmanları aranan Ardino (Eğridere) ve Çernooçene (Yeni Pazar) Belediyelerine, idare uzmanı aranan Cebel (Şeyh Cuma) Belediyesine ve maliye uzmanları aranan Kirkovo (Kızılağaç) ve Krumovgrad (Koşukavak) belediyelerine başvurabilirler. Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesinde de yüksek eğitimli bir uzman işe alınacak.

Bu iş yerlerine aday kişilerin 17 Ağustos 2012 tarihine kadar kayıtlı oldukları İş Bürolarına başvuruda bulunmaları gerekiyor. Adaylara istihdam sağlanmış olabilir veya sıra öğrencisi olmaksızın bir eğitim kurumunda okuyabilirler, tek şart yüksek eğitim gördükleri ihtisaslarında hiç deneyimi olmamalarıdır.

Kırcaali Haber

İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.