Karadeniz Rüzgarı ve Batum turu 5 gün 4 gece (Tarih: 18.05.2015 – 24.05.2015)

Duyurular Haberler

5 GÜN 4 GECE 

“Batum Turu Fiyata Dahil”

1 Gece Ordu, 1 Gece Sürmene, 1 Gece Hopa , 1 Gece Fatsa Konaklama

1.GÜN : Akşam Siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalarından alarak  İzmit-Sakarya-Bolu-Tosya-Merzifon-Havza yol güzergahlarından  Sinop’a hareket.

 

2.GÜN:  SİNOP – SAMSUN- ÜNYE – FATSA – ORDU

Boyabat istikametinden Ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop’a ulaşıyoruz. Turumuzda:Hamsilos Koyu, Akliman, Maket Gemi Yapım Atölyeleri, limanı, Tarihi Hapishane, Liman  gezimizi tamamladıktan sonra Samsuna hareket. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Bandırma Vapurundan 18 Silah Arkadaşıyla inerek Atatürk Anıtı, İlk Adım Anıtı, Bandırma Vapuru, Gazi Müzesi ve  Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz sonrasında Samsun’dan ayrılarak, Amazon savaş kadınlarının başkenti Terme’de vereceğimiz molanın ardından ÜnyeFatsa üzerinden Ordu’ya ulaşıyoruz.Otelimize yerleşme ve konaklama.ORDU

 

3.GÜN: ORDU – GİRESUN–TRABZON– SÜMELA MANASTIRI-SÜRMENE-UZUNGÖL

Sabah  kahvaltı sonrasında,Turumuza başlama:  Ordu’nun sembolü olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Sonrasında Ordu’dan Giresun’a ulaşıyoruz. Giresun  (Panoramik) gezi sonrası Akçaabat yolu üzerinden  Trabzon’a varıyoruz ve Sümela manastırına gidiyoruz. Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada Atatürk Köşkü bizi karşılıyor, gezimizin ardından, Sürmene’ye geçip Sürmene’de bulunan Çay Fabrikamıza gidiyoruz. Hediyelik Çay ve Fındık alışverişini bu noktadan yapabilirsiniz. Sürmene Bıçağı Atölyesini  geziyoruz oradan da Uzungöl’e gidiyoruz. Uzungöl’de o muhteşem manzaraya karşı çay içip, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz, sonrasında  Sürmene’de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.  SÜRMENE

 

4.GÜN: SÜRMENE- BATUM-HOPA

Sabah  kahvaltı sonrasından sonra,Batum‘a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Gonio (Apsaros)  Kalesi’ni (Panaromik) görüyoruz. Batum Panoramik  Şehir turu, Gonio Köprüsü’nü , Batum Botanik Bahçesi parkı panoramik olarak görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Batum da; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi’ni, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli’ni, Batum Limanı’nı ve Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerini yapıp, Hopa da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.HOPA

 

 

5.GÜN: : AYDER YAYLASI – FIRTINA VADİSİ –

Sabah  kahvaltı sonrasından sonra Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi’ni takip edip, Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrası yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Fırtına Vadisinin ardından Rize ye gidiyoruz. Rize Şehir Merkezinde Turumuzu panoramik olarak yapıyoruz. Sonrasında Rize Bezinin tanıtılacağı ve alışverişinin yapılacağı atölyemize varıyoruz. Sonrasında Şirin Rize’yi Kuşbakışı Seyredeceğimiz Rize Botanik Parkına veya Rize Kalesine çıkıyoruz. Rize’den ayrılarak Fatsa’ya hareket ediyoruz. Fatsa da otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.FATSA

 

6.GÜN:  FATSA  –  İSTANBUL’A DÖNÜŞ

Sabah Otelde aldığımız kahvaltı sonrası otel den ayrılarak; İstanbul’a dönüş için hareket.Siz değerli Misafirlerimizi aldığımız Noktalara geri bırakıyoruz.Başka Bir Turumuzda görüşmek üzere.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

3 ve 4 yıldızlı Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Ulaşım. Çevre Gezileri , Otobüs İçi İkramları ,CES TRAVEL  Güvencesi ,  4 Sabah Kahvaltısı
4 Akşam Yemeği, 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm  Öğlen Yemekleri, Tüm Yemeklerde  ve Otellerde alınana İçecekler
Tüm Özel Harcamalar, Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar, Müze Ören Yeri Girişleri

 

DETAYLAR

Otobüsümüzün gidemeği yol ve alanlarda ulaşım minibüs ile sağlanır,ücretleri müşteriye aittir.

Tura tek kişi katılacak müşterilerimiz 250 TL oda farkı ödemelidir.

0-6 yaş çocuk için otobüste koltuk ücreti 300 TL dir.

07-12 yaş çocuk:2 yetişkin yanında kalmak koşuluyla indirimlidir.

Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 15 gün kala yaptırılmalıdır.

İptal edilmeyen rezervasyonlarda hak kullanılmış olur.

Yeterli doluluk sağlanamadığı tarihlerde acente, en geç 3 gün önce bildirmek kaydıyla diğer turlarımıza kayıt yapma hakkına sahiptir.

Otobüste koltuk numarası rezervasyon sırasına göre otomatik ayarlanmaktadır.

Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri   Vb.Haklar İade Edilmez.

Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

Acenta otellerin yoğunluk durumuna göre aynı standartlarda başka bir otelle konaklamayı değiştirme hakkına sahiptir!

Tur içeriği aynı kalmak şartıyla Rehber programda zamansal değişiklikler  yapma hakkına sahip olup, olası değişiklikler; gerekli durumlarda siz misafirlerimizin daha  rahat bir tur geçirmenizi sağlamak amacıyla değiştirilebilir

Otellerde komsept gereği Otelde akşam yemeği esnasında alacak olduğunuz Su ve tüm içecekler Extradır.

Müze Kartı süresi dolmamış olanlar bu turda kullanabilirler. Müze kartı olmayanların çıkarttırmaları tavsiye edilir.

Ces Travel Agency A Grubu Bakanlık Onaylı Seyehat Acentasıdır. Belge no: 859

 

BİLGİLENDİRME

* Otobüsümüzün gidemeği yol ve alanlarda ulaşım minibüs ile sağlanır,ücretleri müşteriye aittir.

* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

* Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol – sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

* Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor.
* Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden CES TRAVEL sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)
* Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu ( multiple ) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için Çoklu ( multiple ) vize almış olmaları gerekir.
* Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.
* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
* Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.
* Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
* Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu kremi, Yapacağınız alışverişler için küçük bir plaj çantası.

 

40 KİŞİYE KADAR :     KİŞİ BAŞI TUR FİYATI = 825 TL

35 KİŞİ YE KADAR :    KİŞİ BAŞI TUR FİYATI = 875 TL

 

İRTİBAT: Sevginar KOCAALİ  – (0 555 998 10 99)

Tel:  (0 262 324 06 24)

Not. Tura katılmak isteyenler en geç 02 Mayıs 2015 tarihine kadar Kimlik fotokopisi ve 100 TL kaparo ile ön kayıt yaptırabilir. Aynı zamanda 9 aya kadar taksit imkanı da vardır. Koltuk numaraları kayıt sırasına göre verilecektir.