Kapadokya Turu 05 Ekim Gidiş – 07 Ekim Dönüş 1 Gece Yarım Pansiyon Kişibaşı 320 TL kredi kartına 3/6 taksi

Duyurular

IHLARA VADİSİ-NARLI GÖL-DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ-ÜÇ GÜZELLER-ÜRGÜP

GÖREME-UÇHİSAR-AVANOS-HACI BEKTAŞ

1.Gün 05.10.2018 :(Gece Yolculuğu)

23.00da grubumuzun belirlediği yerden hareket ile Kapadokya bölgesine doğru yola çıkıyoruz.

2.Gün 06.10.2018 (Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Derinkuyu Yer altı Şehri, Üç Güzeller, Ürgüp, Onyx Taş Atölyesi)

Sabah saatlerinde verilen serbest kahvaltı molası ardından, kıvrımlar çizerek akan, toprağa hayat veren Melendiz Çay’ı bitki örtüsü, kiliseleri ve şapelleriyle doğa, tarih ve kültür olgularının bir araya geldiği Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Rehberimizin eşliğinde vadi içerisine doğru yürüyüşümüze başlayarak, vadi içerisinde bulunan Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çektikten sonra vadiden ayrılıp, volkanik bir arazi içerisinde bulunan, doğal güzelliği ile Kapadokya’da termal turizm alanı olma yönünde ilerleyen, güzel manzarası ile ziyaretçilerine eşsiz kareler yakalama imkanı sunan Narlıgöl’de fotoğraf molası veriyoruz. Çekilen fotoğrafların ardından, Kapadokya’nın eşsiz jeolojik oluşumunda sığınma amacı ile inşa edilmiş, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan Derinkuyu veya Kaymaklı yeraltı şehirlerini görüyoruz. Burada kiler, mutfak, sürgü kapılar, ahır gibi bölümleri gezdikten sonra öğle yemeğimizi almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Yenilen yemekler sonrası, bölgenin en meşhur noktalarından biri olan, bölgenin panoramik olarak izlenebildiği doğa harikası, Üç Güzeller peribacalarını görmek için hareket edip ardından burada fotoğraf molası veriyoruz. Rotamızı otantik ortamı ve tarihi yüzüyle meşhur olan Ürgüp’ün dizilere de söz konusu olmuş şehir merkezine çeviriyoruz. Aracımızla yapacağımız panoramik tur sonrası, bölgenin meşhur şarapları hakkında bilgi almak için aynı zamanda dileyenlerin tadım ve alışveriş yapabileceği şarap fabrikası ve mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alışveriş sonrası nda bölgenin doğal kaynaklarından ve zenginliklerinden olan onyx taşının elde edilişi, işlenişi hakkında bilgiler almak icin Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada bizler için yapılan onyx taşı işleme sunumu sonrasında, dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Alışveriş sonrası otele yerleşme ve akşam yemeği otelimizde. (Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. Ekstra.)

3.Gün 23 09 2018 (Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Dervent Vadisi, Uçhisar, Güvercinlik Vadisi, Avanos, Hacı Bektaş)

(Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde otelden alınarak Balon Turu yapabilirler. (Ekstra )

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası eski ismiyle Korama, günümüzdeki ismi ile Göreme sınırlarında yer alan MS 4. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar yoğun bir manastır hayatına ev sahipliği yapmış, kaya blokların içerisinde şapeller, kiliseler, mutfak ve yemekhane gibi bölümlerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesine gidiyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrası Aziz Basileus Şapeli, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında peribacası oluşumu ve gelişiminin en iyi görülebildiği, iki üç başlıklı peribacası örneklerinin yoğun olduğu, keşişler vadisi olarak da bilinen Paşabağları mevkiinde gezi ve fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız Hayal Vadisi olarak da adlandırılan oturan deve, fok balıkları gibi birbirinden farklı figürlere benzetilen, doğal oluşumların bulunduğu Dervent Vadisi olacak. Buradan ayrıldıktan sonra, yöre insanı için atalarından kalma miras, Anadolu topraklarında çok uzun zamandır yaşayan bir el sanatı olan, çanak-çömlekçiliğin nadide örneklerini görmek için Avanos’ta bulunan çömlek atölyesine gidiyoruz. Çömlek atölyesinde yapılan bilgilendirme ve alışveriş sonrası muhteşem manzarası ile Kapadokya’nın zirvesi Uçhisar Kalesini ardından ilgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktası Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Sonraki durağımız ise yeniçerilerin piri Hacıbektaş Veli’nin türbesinin bulunduğu eski ismiyle Sulucakarahöyük günümüzdeki ismi ile Hacıbektaş ilçesi olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde, Nadar Avlusu, Üçler Çeşmesi, Aslanlı Çeşme, Aşevi, Meydan Evi, Meydan Odası, Balım Sultan Türbesi, Hacıbektaş Veli Türbesi gibi bölümleri görerek, belirlenen saatte dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerinde İzmit’e varıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi başka bir Tur organizasyonunda tekrar görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

>Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

>Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah kahvaltısı

>Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği

>Lüks Araçlar İle Ulaşım

>Rehberlik hizmetleri

>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

>Otelde yapılan özel harcamalar

>Tüm yemeklerde alınan içecekler

>Öğle yemekleri

>Ekstra turlar

>Müzekart (Satış esnasında 50 TL karşılığında rezervasyona eklenebilir. Turizm ve Kültür Bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

DETAYLI BİLGİ İÇİN 

NOT: Geziye gitmeyi düşünenler en geç 01. Ekim  2018 Pazartesi gününe kadar derneğimize kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Tel. 0 555 998 10 99 – 0262 324 06 24

KİŞİ BAŞI ÜCRET : 320TL ( Bu fiyat 2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı yetişkinler için geçerli fiyattır)

Gezi kontenjanı bir otobüs ile (45 kişi)  sınırlıdır