“Kadrajımdan Balkanlar” fotoğraf sergisine Derinceli ziyaretçiler

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

17 Kasım Cumartesi günü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla açılışı yapılan “Kadrajımdan Balkanlar” fotoğraf sergisi ziyaretçilerden beğeni topluyor.

ÇENESUYU’NDA İKAMET EDEN VATANDAŞLARIMIZDAN BALKAN KÜLTÜR EVİ’NE TAM NOT

Çenesuyu’nda ikamet etmekte olan Kocaelili 20 bayan, 02 Aralık Pazar günü Balkan Kültür Evi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında katılımcılara Gençlik Kolları Başkanı Ragıp Çavuş tarafından bilgilendirme yapıldı. Balkan Kültür Evi’ndeki faaliyetlerle ilgili bilgi alan bayanlar, fotoğraf sergisini gezerken soydaşlarımızın yaşadığı topraklara ait fotoğrafları ilk kez görmenin heyecanını yaşadı. Yaklaşık yüz yıl önceye ait olan “Balkan Gelini” kıyafetleri de ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Katılımcılar, Balkan Kültür Evi’nde kendilerini evlerindeki gibi rahat bir ortamda hissettiklerini belirterek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı’na ve Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı’na teşekkür etti.

 

SEKAPARK’A GELEN GÖÇMENLERİN UĞRAK YERİ

Ziyaret sırasında Sekapark’a gelen ve Kültür Evi’ne uğrayan Makedonya göçmeni bir çift de Derneğimizin gerçekleştirdiği etkinlikleri yerel basından ve internet üzerinden takip ettiklerini belirterek, başarılı çalışmalara imza atıldığını dile getirdi.

Sergiyi gezen çift, iki yıl önce gittikleri Balkanlar’a ait fotoğraflar hakkında bilgi aldılar. Balkan Kültür Evi’nde gerçekleşen faaliyetler hakkında bilgi alan çift, yabancı dil kurslarına katılarak Balkanlara ait dilleri öğrenmek istediklerini belirtti.

Ragıp Çavuş


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.