İştip’te Sünnet Şöleni Düzenlendi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Ensar Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Bursa Osmangazi Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla, 13 Temmuz Cuma günü İştip’te, sünnet edilen 350 çocuğun sünnet şöleni gerçekleşti.

Ensar Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Bursa Osmangazi Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla, 13 Temmuz Cuma günü İştip’te, sünnet edilen 350 çocuğun sünnet şöleni gerçekleşti.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Belediye yetkilileri, İştip Belediye Başkanı Zoran Aleksov, Radoviş Belediye Başkanı Robet Velkov, Ensar Derneği yönetimi ve sünnet edilen çocukların ailelerinin yer aldığı sünnet şöleninde konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediyesinin Balkanlar’da önemli faaliyetler yaptığını aktardı. Dündar, “Osmangazi Belediyesi’nin , Balkanlar’da, Makedonya’da, Kosova’da, Bosna’da, Yunanistan’da birçok belediyeyle kardeşlik ilişkileri var. Dolayısıyla bu belediyeler vasıtsıyla bizler buralarda gerek sosyal gerekse de teknik işbirliği yaparak birbirimize destek oluyoruz. Bursa’daki nüfus yapısının büyük bir çoğunluğunun bu bölgelerden göç eden insanlar oluşturduğu için bu nedenle bizler de kendi insanlarımızın, buradan Bursa’ya göç eden kardeşlerinizin selamlarını getirdik. Buradan oraya giderken de sizlerin selamlarını ileteceğiz. Bu vesileyle bizlerin buraya gelerek yapmış olduğumuz bu sünnet şöleni, kardeşliğimizin, akrabalığımızın bir gereğidir” diye konuştu.

Devamında, “İstiyoruz ki buradaki insanlar ile Bursa’daki insanımız tekrar bir araya gelsin ve bu güzelliği ve mutluluğu hep birlikte paylaşalım. Bu güzellikleri paylaştığımız oradan da mutluluğumuz artmış olacak. Bir sorunumuz varsa inanıyoruz ki bunu da paylaştığımızda acımız azalacaktır. Bu düşünce çerçevesinde bizler buradayız ve bundan sonraki süreçte de artmasını diliyoruz. Bizler sizlerle birlikteyiz” diyerek sözlerini noktaladı.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.