II. Uluslararası Hukuk Eğitim Programı başlıyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca birincisi 10-19 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Uluslararası Hukuk Eğitim Programı”nın ikincisi 25.08-01.09.2013 tarihlerinde “Temel Hakların Uluslararası Düzeyde Korunması” başlığıyla gerçekleştirilecek.

Program kapsamında öncelikle milletlerarası tebligat ve adli yardımlaşma, kanunlar ihtilafı, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi sisteminde temel hak ve özgürlükler ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin yapısı incelenecek; Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları ışığında temel hak ve özgürlüklerin değerlendirilmesi yapılacak. Ayrıca, Türk Vatandaşlarının AB Hukukundan doğan hakları ve ABAD’ın konuyla ilgili kararlarının tahlilleri de ele alınacak.

Dersler interaktif katılım ve bilgi alışverişine açık olacağı gibi program boyunca çeşitli konferans, seminer ve bilgilendirme toplantıları düzenlenecek; kurum ziyaretleri yapılacak.

Eğitim Programına, yurtdışında ikamet eden ve bu ülkelerde bulunan hukuk fakültelerinde lisansını ve/veya yüksek lisansını tamamlamış ya da bu ülkelerde hukuk alanında doktora eğitimine devam eden; 1975 yılında veya daha sonraki yıllarda doğmuş bulunan; T.C. vatandaşı veya kaybettirme hâlleri dışında vatandaşlıktan çıkmış olan kişiler başvurabilecek.

Adalet Akademisi, Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) ve Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nin işbirliğiyle düzenlenecek olan programda katılımcılara sertifika da verilecek.

Programa başvuru için son tarih 20 Temmuz 2013 mesai bitimi olarak belirlenmiştir. Programlar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.