II. Balkan Şenliği

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

KOCAELİ- Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkez ve beş şubesinin birlikte düzenlediği 2. Balkan Şenliği Sapanca Gölü kenarındaki SEKA Kamp alanında gerçekleştirildi. Sabah saatlerinden itibaren Kocaeli’nin dört bir yanından gelen Balkan Türkleri, şenliğe büyük rağbet gösterdi.

Balkan ezgileriyle ritim tutan Bal-Türk üyeleri güzel havanın keyfini çıkartırken, bol bol eğlenme fırsatı da buldu, halay çekti, damat oyununa eşlik ettiler, matruşka oynadılar. Ağırlıklı olarak Bulgaristan ve Makedonya muhacirlerinin oluşturduğu katılımcılar. Birbirinden güzel ve çekişmeli yarışmalara da eşlik ettiler.

Yarışmalar
İp çekme, çuval yarışı, yoğurt yeme yarışması, ağzında yumurta taşıma yarışması gibi yarışmalarda başarılı olan yarışmacılar Sporyum’dan birer aylık ücretsin abonelik kazandılar.
Yağlı Güreşler
Akşama doğru başlayan yağlı güreşler geleneksel Balkan Şenliğinde coşkuyu zirveye taşıdı. 16 pehlivanın kıyasıya mücadele ettiği yağlı güreşlerdeki çekişme Kırkpınarı aratmadı. Bal-Türk üyeleri tarafından büyük alkış alan pehlivanlar da er meydanına çıkmanın gururunu yaşadılar.İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.