Hak ve Özgürlük Hareketi Parti’si Teşekkür İçin Geldi

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

 

‘Bulgaristan’ın Hak ve Özgürlük Hareketi Partisi(H.Ö.H.) Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı seçiminde bulundukları yardımlardan dolayı memnuniyetlerini sunmak için Kocaeli’ye geldi.’

 

17 Aralık 2011 Cumartesi günü, Hak ve Özgürlük Hareketi Partisi’nin üyeleri 23 Ekim 2011 günü  Bulgaristan’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini sunmak için Kocaeli’ye geldiler.

H.Ö.H.’nin Türkiye programının ikinci ayağı Kocaeli’de gerçekleşti.Kocaeli Bal-Türk Otel’inde gerçekleştirilen davete; H.Ö.H. Heyeti,Vali ve Vali Yardımcıları,bölge milletvekilleri ve dernek başkanları katıldı.Davet,12:30’da katılımcıların birlikte öğle yemeği yemesiyle başladı. Daha sonra  toplantı ve plaketlerin verilmesiyle son buldu.

 

Toplantıda ilk olarak,Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu açılış konuşması yaptı. Ardından,H.Ö.H. Genel Başkanı Ruşen Rıza konuşmasını yaptı. Rıza;’Bazen bizden bile daha heyecanlı olan çalışmalarınız bizi parti olarak çok memnun ediyor’dedi. Ayrıca,seçimlerde vatandaşların bazı zorluklara maruz kaldığını,bunların önlenmesi için daha sık çalışılması ve iki ülke arasında daha sık ziyaretlerin gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

 

Toplantının sonunda, Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan kapanış konuşmasını yaptı. Kılıçarslan:’Biz.dünyaya göç ederek yayılan ve olduğu yerde kalan tek milletiz. Bulgaristan meclisinde Türkler’i temsilen 37 milletvekili var ve bu çok olumlu bir gelişme,biz bu sayının artması için elimizden gelen desteği yapmaktan kaçınmayacağız.’dedi. Ayrıca Kılıçarslan, Çolakoğlu ile birlikte ‘Türk Dünyası ve Akraba Topluluğu Birimi’ kurduklarını söyledi.Bu birimin amacının, Kocaeli’de bulunan öğrencilere yardım ve Bulgaristan gibi Türklerin yoğunlukta oldukları bölgelere yardım etmek olduğunu belirtti.

 

Son olarak, Yalova Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin başkanı Lütfi Özgür,partiyle daha sıkı ilişkilerde olacaklarını, tamamen parti disiplinine uygun olarak çalıştıklarını ve katılımın beklenenden az olmasına rağmen,partinin belirlediği adaya %99 oy gittiğini açıkladı. Toplamda 23.000 oy kullanıldığını söyleyerek,konuşmasını sonlandırdı. Program, plaketlerin sahiplerine verilmesiyle son buldu.

Bayram Çolakoğlu(solda)Dağıstan Kılıçarslan(ortada)Ruşen Rıza(sağda)

İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.