Gümülcine’deki Yunanistan – Bulgaristan sınırından iyi haber

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanı Yorgos Pavlidis 8 Ocak 2015 Cuma günü Bulgaristan’ın Kırcaali Valisi İlia İliev ve Smolian Valisi Slavov Nedyalko ile bir araya geldi.

Gümülcine’de Eyalet Başkanlığı binasında yapılan görüşmede iki ülkeyi birleştiren yollarla ilgili askıda bulunan konular ele alınırken, Yunanistan-Bulgaristan 2012-2020 programı çerçevesinde geliştirilebilecek ortak faaliyetlerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Gümülcine’de bulunan Nimfea-Makaza sınır kapısının Bulgaristan tarafından araçların kayıt sürecini hızlandıran ve bekleme süresini azaltan elektronik donanımın yerleştirildiği ifade edilirken, otobüslerin geçişine getirilen yasağın kaldırılması konusu da ele alındı. Kırcaali Valisi’nin bu konu hakkında Bulgar tarafıyla ilgili teknik sorunların Mayıs ayına kadar çözüme kavuşturulacağı ve otobüslerin geçişine izin verileceği sözü verdiği öğrenildi.

Görüşülen bir diğer konu ise İskeçe’yi Bulgaristan’ın Rudozem ve Smolian bölgeleriyle birleştirecek yeni yol projesi oldu.

 

Kaynak: www.azinlikca.net


İçeriği Paylaş