Gebze Şubesi’ne Genel Merkez’den ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler Gebze Şubelerden

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Gebze Şubesinin yeni yönetim kurulunu ziyaret etti. Genel Başkan Bülent Karagöz, Genel Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Mercan ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Bekir Günay’dan oluşan genel merkez heyeti Gebze’de yeni yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Gebze Şubesi Yeni Başkanı İsmail Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri Sabiha Aydın, Emin Ardalı, Leyla Okan, Duran Vatansever, Sedat Arabacıoğlu, Senay Altıntaş, Erdoğan Güneş ve Kurucu üyelerin bulunduğu kabulde, geçilen sancılı süreç değerlendirildi ve üyelerin gelecek odaklı düşünceleri alındı.

Genel Başkan Bülent Karagöz yaptığı konuşmada yeni yönetimi kutladı ve birlik beraberlik adına güzel sahnelerin olduğunu, eskiden 25-30 kişi ile kongre yapılırken çok kısa süre içinde 400 kişi ile kongre yapılabildiğini, bunun birlik ve beraberlik adına çok önemli olduğunu vurguladı.
Genel Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu da seçimin artık geride kaldığını ve Gebze’de kaybedilen yılların telafisi için hızla projelerin gerçekleştirilmesi gerektiğini, zira Gebze’deki Balkan Göçmenlerinin dayanışma çalışmalarını, Balkanların da bizlerden hizmet beklediğini ifade etti.
Doç. Dr. Bekir Günay, tarihte ilk defa Çinlilerin Türklerin zaafından faydalanarak Türkleri birbirine düşürdüğünü ancak, Osmanlının Türklerdeki bu mücadele gücünü gerekli yollara kanalize ederek bir Cihan devleti kurduğunu ifade ederek, “bizler de eforumuzu Balkanlara hizmete sarf etmeliyiz” dedi.
Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz da “artık kongre süreci geride kaldı, iş yapma süreci başlamıştır. Yönetim Kurulu ve tüm üyelerimiz el birliği ile aktif bir yapı sergileyeceğiz. Genel Merkez ile birlikte yapacağımız çok şey var” dedi.
Üyeler yenilen yemek ve tebrik edilen Mirac Kandilin ardından toplu fotoğraf çektirdi.

Bir Cevap Yazın