GAP TURU 4 GECE 5 GÜN 08/13 NİSAN 2019

Duyurular

GAP TURU 4 GECE 5 GÜN 08/13 NİSAN 2019

 1 Gece Gaziantep, 1 Gece Adıyaman, 1 Gece Mardin, 1 Gece Şanlıurfa

 

1.GÜN:GAZİANTEP
Siz değerli misafirlerimizle grubun belirlediği yerden Gaziantep’e hareket ediyoruz. Rehberimizin gideceğimiz destinasyon hakkında bilgilendirmeleri ve vereceğimiz molalar ile birlikte keyifli bir yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Gaziantep’e varış. Gaziantep’e varışımızın ardından sabah kahvaltısı için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız kahvaltı sonrası gezilerimize başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız Zeugma Mozaik Müzesine geçiyoruz. Zeugma mozaik müzesi 2011 yılında açılmış olan, 1700 metrekare büyüklüğü ile dünyanın en büyük mozaik müzesidir. Buradaki ziyaretimizden sonra sırasıyla Gaziantep kalesi, Hamam Müzesi, Gümrük Han, Millet Han, Almacı Pazarı, Zincirli Bedesten, Sedefçiler Çarşılarını geziyoruz. (Gaziantep el sanatlarından bakırcılık, yemenicilik, sedef kakma işçiliği, gümüş işlemeciliği ve semercilik gibi alanlardaki ürünleri inceleyebilirsiniz.) Alışveriş ve gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. 600 yıllık bir kahvehane olan Tahmis Kahvesinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Kısa dinlenme sonrası  Gaziantep Kurtuluş Savaş Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Müze gezimizi tamamladıktan sonra otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Kahvaltı ekstra.
Öğle Yemeği:  EKSTRA (Rehber tavsiyesi Has Sofram Restaurant  Kebap Menü : 45TL)
Akşam Yemeği: Otelde

2.GÜN : HALFETİ-BİRECİK-ADIYAMAN-NEMRUT DAĞI Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Halfeti’de 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gördükten sonra Halfeti’den ayrılıyoruz. Yol üzerinde bulunan Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izledikten sonra Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik’de nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyor, kelaynak kuşlarının bulunduğu hayvanat bahçesini ziyaret ediyoruz. Şirin bir Güneydoğu İlçesi olan Birecik’de Tarihi Birecik Konaklarının içinde geçmişte yolculuğa çıkıyor, 5.000 yıllık tarihe sahip bir Birecik Konağında siz değerli misafirlerimize türk kahvesi ikram ediyoruz( fiyata dahil) Konağın şu anki sahiplerine; kahve ikramları ve misafirperverlikleri için teşekkür ederek konaktan ayrılıyoruz. Ardından öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız yemeğin ardından Birecik’de Fırat Nehri kenarında kısa bir yürüyüş yapıyor ardından Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Adıyaman’da öncelikle Nemrut Dağı’na gidebilmek için minibüslere biniyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı görülüp gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkılıyor.
I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele doğru hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Otelde
Öğle Yemeği: EKSTRA (Rehber tavsiyesi Birecik Gülbaba Restaurant : Patlıcan Kebap Menü: 45TL)
Akşam Yemeği: Otelde

 

3.GÜN : ŞANLIURFA

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.Gezilerimize öncelikle Göbeklitepe’den başlıyoruz. Göbeklitepe; Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği açık hava tapınağı olarak biliniliyor. Burada gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Öğle yemeği ardından gezilerimize devam ediyor ve sırasıyla Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Akşam sıra gecesine katılacak misafirlerimiz yemeği gece eğlencesi ile birlikte alacaklar.

Konaklama Şanlıurfada ki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği:  EKSTRA Rehber Tavsiyesi Sembol Ocakbaşı Restaurant: Kebap Menü: 45.00 TL

Akşam Yemeği: EKSTRA Rehber Tavsiyesi  Sevgi Ciğer :  Ciğer Menü veya Kebap Menü: 35.00 TL

Sıra Gecesi: EKSTRA  Rehber Tavsiyesi Sıra Gecesi Programı+ Akşam Yemeği (Kebap Menü) 75 TL

Not:

Sıra Gecesine katılmayan misafirlerimiz için akşam yemeğini almak üzere restauranta geçiyoruz.

Sıra Gecesine katılmak isteyen misafirlerimiz akşam yemeklerini program esnasında alabilirler

Sıra Gecesinde :  Eğlence programı + Akşam Yemeği (Lebeniye Çorbası+ Karışık Kebab+ Tatlı+ İçeçek+ Sınırsız çay ikram ediliyor.

 

4.GÜN : MARDİN-MİDYAT

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Mardin’e hareketimizi gerçekleştiriyoruz. 5. yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak kullanılan Dayrul Zaferan Manastırı gezisinden sonra 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesini geziyor ve ardından eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binasını görüyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesiyle Şehidi Camii görerek, Tarihi Çarşılar, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyoruz. Şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni görüyoruz. Öğle yemeği sonrasında Mardin’de gezilerimizi tamamlıyoruz ve Midyat’a hareket ediyoruz. Gezimize Sıla Dizisinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi’ni gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşı gezilerimiz sonrasında akşam konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz..

Sabah Kahvaltısı: Otelde
Öğle Yemeği: EKSTRA (Rehber tavsiyesi Ebrar Restaurant Mardin tabağı : 45TL)
Akşam Yemeği: Otelde

5.GÜN : DİYARBAKIR

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Midyat’tan ayrılarak Güneydoğu’nun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğumuzun ardından Diyarbakır’a varış ve Diyarbakır’da öncelikle edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyor sonrasında sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve şu anda restorasyonu devam etmekte olan Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu gördükten sonra öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız yemek sonrası Dicle Nehrine hareket ediyoruz. Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, hevsel bahçeleri görüyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapıyı panoramik olarak gördükten

Ardından  İzmit  dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte programımızı başladığımız yerde sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: EKSTRA  (Rehber tavsiyesi Ciğerim Ocakbaşı: Ciğer Menü veya Kebab Menü: 35.00TL)

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* 4 gece belirtilen otellerde konaklama

* Lüks araçlar ile ulaşım
* Gaziantep’de tatlı ikramı

* Birecik’de türk kahvesi ikramı
* 4 Sabah Kahvaltısı  (2.3.4.5. günler otelde açık büfe)
* 4 Akşam yemeği (Otellerde)

* Halfeti tekne turu

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

* Tüm Öğle Yemekleri

* 1. Gün kahvaltı, Şanlıurfa’da akşam yemeği
* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri

* Sıra Gecesi Programı

* Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyenler

TUR ÜCRETi KİŞİ BAŞI:  1.395 tl peşin   /  1.470 tl 6 taksit

  1. GÜN 09 NİSAN GAZİANTEP KONAKLAMA (SAFİR OTEL)

2. GÜN 10 NİSAN ADIYAMAN KONAKLAMA ( WHİTE STAR HOTEL)

  1. GÜN 11 NİSAN MARDİN KONAKLAMA (YAY GRAND OTEL) 

4. GÜN 12 NİSAN ŞANLIURFA KONAKLAMA (NEVALİ HOTEL ya da DEDEMAN HOTEL ) 

Not: Gezi kontenjanı bir otobüs ile (45 kişi)  sınırlıdır.

Tarih ve Hareket Yeri: 08 Nisan 2019 Pazartesi, İzmit Balkan Kültür Evi’nden hareket

Tura katılmak isteyenler en geç 16.03.2019 Cumartesi, gününe kadar derneğimize gelip kayıt yaptırabilirler.

 

Bal-Türk GENEL MERKEZ

Tel: 0 262 324 06 24

Cep:0 555 998 10 99