Eski Milletvekili Ahmed Hüseyin, HÖH’ten İstifa Etti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

HÖH Partisi genel merkezinde danışman olarak görev yapan eski milletvekillerinden Ahmed Hüseyin, partiden istifa etti.

Hüseyin’in önümüzdeki günlerde kurulması beklenen Lütfi Mestan liderliğindeki yeni siyasi oluşuma katılacağı bildirildi. 
Hüseyin istifasıyla ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı:

‘Değerli dava arkadaşlarım ve kardeşlerim,
Yıllarca temaslarımızdan dolayı ve sizlere saygımdan dolayı, son günlerdeki davranışımı sizlerle paylaşmak istedim.
Mart 1990 yılından şu ana kadar HÖH faliyetçisiydim. 3 Şubat 2016 tarihinde genel merkezdeki görevimden istifa ettim. Yılların heyecanı partimizin doğru veya yanlış kararları, insanlık dışı hareketleri yorucu oldu. Gurur ve onur denilen şey kalmadı. Partinin pilotu komutanı kim olduğu belirsiz. Kurucu’mu, BG’de, Avrupa’da ve ABD`de çok”sevilen” Peevski`mi, tayin edilen eşbaşkanlar`mı ? İç parti demokrasisi denilen bir şey kaldı mı bilmem. Yörelerde parti tüzüğünü istediği gibi kullanan örgüt var, ayrı üyeye ayrı uygulanıyor. Oylamalara ve kararlara bakarsak demokrasi kalmamış. Bizler büyük bir ırkın torunlarıyız. Böyle gevam etmek bizlere yakışmaz. Ne çocuklarımıza ne`de torunlarımıza örnek olabiliriz.
Yıllarca afedilen gafların /Mehmed Hoca, Katil Todor jivkovla kahfe sohbeti, Güner Tahir,Devlet porsiyonlarını bölmek, Kasım Dal, Korman İsmailov / üzerimize yeni bir tsunami gibi Lütvi Mestan olayı çıktı .
Dünyada yaşayan insanlık Yeni Yıl partilerine günlerce hazırlanır. Sağ olsun kurucu başkan`da bizleri her yıl olduğu gibi davet etti. Sağlık nedeniyle erken ayrıldım. Yeni Yıl konuşmasında Gen. Başkan Lütvi Mestan’ın konuşmasını kurucu başkan hane sahibi olarak çirkin bir şekilde kesmiş. Uzun uzuna HATO’nun ne kadar çıkmaz halde olduğunu ve AB’de çıkmazda olduğunu, Rusya’nın ufukta parlak geleceğini, Mecliste okuduğu “Uçak Krizi” Deklarasyonunun yalnış olduğunu ve BG’de yaşayan Türk ve Müslüman toplumunun Ankara’nın 5-ci Kolordusu olmasına müsaade etmeyeceğini basa basa söylemiş. Allahım şaşkına döndüm. Yaşadığım yörede hane sahibi davet ettiği bir misafire böyle davranırsa çirkin,saygısızlık,şerefsizlik deriz.
Kurucu başkanım ilk yıllarda ve sonrası o yapılan yardımları Analığı Babalığı ne çabuk unutmuşuz. Sizlerinde yıllar önce bahsetiniz o ülke Anavatanımız değil mi? Baltık ülkelerinin hava sahası, Karadenizde bizim hava sahamızı, Suryede Türkmen köylerini bombalayan, Ukraynanın Kırım işgalini eden , Azeri Karabağ’da saltanatlık yapan o ülkeyi bir NATO sevdalıları olarak sevelim mi diyorsunuz? Yaşadığımız Bulgaristan’da Türklere karşı aşırı milliyetçilik var, bunu kim aşıladı? Üç günlük VMRO kahramanı olmak Sizlere yakışmadı.
Yıllarca Sizlerin talimatınızla başkanım, TC’de yaşayan kardeşlerimle partimiz için faliyet yaptım. Bu hareketiniz/ onların fikri /onyılların en büyük gafı. “Ağır sözler” dersiniz. Bunlar gönlümdeki buz dağının en en üstünü söylüyorum. Yılların ne yükü var bilseniz.
Parlamento grubumuz iki yıldır bir çalışma temposuna girmişti. Şu andaki durumunu görüyorsunuz. En büyük başarımız “Bat Sali” denilen bir dinsiz vekilimizin Dini komisyonuna atamanız. BG Müslümanlarına Allah yardımcı olsur. Ha bir seçmen gibi vekillerimize sualim var. Her zaman oy kulanırken hür idarenize göre oy veriyorsunuz. Mecliste 25 kasımda Gen. Başkan Mestan’ın okuduğu Deklarasyonu gözyaşlarıyla alkışlayan Sizler, 25 Aralıkta o köşkte yapılan HÖH meclisinde, o deklarasyon için Mestan’ı görevden alma kararında hür iradeniz nerede kaldı. Böyle iki yüzlülük sizlere yakışmadı. Ne konuşuyorum kardeşim grubumuzda yolsuzluk kralı sade KTB bankasında çıkan BG’de ve İsviçre’de banka hesapları şaşırtıcı. Herkesin mesut mutlu ve zengin olmasını isterim. Rakamlar şaşırtıcı. Genç ümit vekilerimiz için konuşalım mı ? Hey zavallı Ayşe ablam. Köylerde yalnız, yoksul kalmış gariban kardeşlerim. Üniversite mezunu işsiz kardeşim artık söz sizin, susmakla bu haliniz düzelmeyecek. Seçtiklerimizin o kadar haysiyeti kaldı ki kapımızı BG’de Rus yanlısı partiler hariç kimse selam vermiyor. Amerika, Almanya, Fransa, İngiltere……. Elçileri, hele hele Türkiye Cumhuriyeti Büyük Elçisi önderlerimizi görmek istemiyor.
Bu acı Hakikatları söylemek gerekiyor. Dürüst olanlardan özür diliyorum. Kongre geliyor 7 tane önemli belediyeyi kaybettik. Kuzey Bulgaristan’da deprem hattı gibi büyük bir çatlaklık meydana geldi. Kaybettiğimiz belediyelerde adaylarımızı gösterenlerden ve okeyleyenlerden hesap arayın. Gençler sizler benden daha iyi biliyorsunuz arsızlık yolsuzluk yapanları, müsaade etmeyin. Yeni seçilecek genel başkan umarım yine bir peçete olmasın. Azınlık olarak yıllardır darbeler yedik, yetiştirdiğimiz gitti. Yıllardır yetişen bazı bizden farklı düşünenleri mahfettik. Kimse BG’de yaşayan Türk ve Müslüman azınlığının sahibi olamaz, buna müsaade etmememiz gerekiyor. Siyasi hayatımda bizim gibi duruma rastlamadım. Hakiki başkan bir saraya gizlenmiş başka bir gezegende yaşar gibi ve faaliyetçiler komandolu asker gibi. Olamaz!!!!! Eş başkanların üzerinde başka bir başkan daha yetiştirdik. Kimseyi takmıyor….. Uzattık galibaa……..
Her zaman gönlümdesiniz. Allah’a emanet olun.
Seçim ve parti faaliyetlerinden dolayı kırdığım dava arkadaşım ve seçmen varsa özür dilerim. Hakkımı helal edin.
Şayet ömrümce BG’de Türk ve Müslüman milli azınlığının bir sorunu olursa, ben her zaman yanınızdayım.’

– See more at: http://ajansbg.blogspot.com.tr/2016/02/eski-milletvekillerden-ahmed-huseyin.html#sthash.mS3Hy6Zz.dpuf


İçeriği Paylaş