Derince ve Asenovgrad’ın Kardeş şehir imzaları atıldı

Bal-Türk'ten Haberler

Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Bulagaristan’ın Asenovgrad İlçesi Belediye Başkanı Dr. Hristo Grudev ve Meclis üyeleri Ivan Lazorov Chohadzhiev ve Av. Zafer Mollaömer ile Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Halit Meriç, Bal-Türk Derince Şubesi yönetiçilerini Harikalar Sahili’nde ağırladı. Harikalar Sahili’ne hayran kalan Bulgar heyet bir de ağaç dikti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, kardeş belediye ilan ettiği Bulgaristan’ın Asenovgrad İlçesi Belediye Başkanı Dr. Hristo Grudev ve Meclis üyeleri Ivan Lazorov Chohadzhiev ve Av. Zafer Mollaömer’i ağırladı. Harikalar Sahili’nde Kandil Cafe’de güne kahvaltıyla başlayan Başkan Alemdar ve konukları, daha sonra Harikalar Sahili’ni gezdi. Bulgar heyet Harikalar Sahili’ne adeta hayran kaldı.

Başkan Alemdar ve Bulgar Başkan Grudev, ayrıca sahilde birer ağaç dikerek dostluklarını daha da pekiştirdi. Dikilen iki süs şeftali ağacının birine Bulgar Başkan Dr. Hristo Grudev’in ismi, diğerine meclis üyesi Zafer Mollaömer’in isimlerinin yazıldığı levhalar konulacak.

İkinci durak Derince Devlet Hastanesi

Başkan Alemdar, kendisinin ve konuk başkanın da doktor olması nedeniyle, konuklarını Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne de götürdü. Burada Başhekim Doç. Dr. Zekeriya İlçe tarafından karşılanan başkanlar ve beraberindeki meclis üyeleri ile başkan yardımcıları, hastanenin birçok birimini gezdi. Bulgar Başkan Grudev ve beraberindekiler, hastanenin çok geniş kapsamlı olduğunu ve çok beğendiklerini vurguladı.

Kardeşlik imzaları atıldı

Derince ve Bulgar heyetler hastane gezisinin ardından Başkan Alemdar’ın makamına geçti. Burada hazırlanan törenle, Başkan Alemdar ve Başkan Grudev, her iki ilçenin kardeş olduğunu resmiyete kavuşturan belgeleri imzaladı. Törende belediye başkan yardımcıları ve tüm daire müdürleri ile Bal-Türk yöneticileri de hazır bulundu. Başkan Alemdar böyle bir birlikteliğe imza atmanın heyecanını ve mutluğunu yaşadığını vurgulayarak, “İnşallah birlikte çok güzel işlere imza atacağız. Bu birlikteliğin tüm Derince ve çoğunluğu soydaşımızdan oluşan Asenovgrad halkına hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

 

Bir Cevap Yazın