Büyükelçi İsmail Aramaz’dan Çernooçene Belediyesine ziyaret

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Sofya BüyükelçisiSi İsmail Aramaz, beraberinde Filibe Başkonsolosu Ramis Şen ile ilk defa Yeni Pazar (Çernooçene) Belediyesine ziyarette bulundular. Konuklar Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye Meclisi Başkanı Bedriye Gaziömer, belediye çalışanları, köy muhtarları ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Makam odasında, Belediye Başkanı Aydın Osman üst düzey konuğuna elde edilen başarıları, mevcut sorunları, yerel idarenin yürüttüğü çalışmalarını ve belediye sınırlarında gerçekleştirilen projelerle tanıştırdı. Ayrıca Aydın Osman, Büyükelçiye Yenipazar Belediyesinin Konya İlindeki Selçuklu Belediyesi ile kardeş olma niyetini de açıkladı.

Büyükelçi İsmail Aramaz’a ziyaretinin hatırası olarak, belediyesinin resmi armalı onurluğu sunuldu. Büyükelçi ise Belediyenin misafir defterine düşüncelerini yazdı. Ayrıca, Türkiye Büyükelçisi İsmail Aramaz, köy muhtarları, belediye çakışanları ve vatandaşlarla da görüştü.

Görüşmede İsmail Aramaz, Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ilişkilerin dostluk, iyi komşuluk ve ortaklık üzerine kurulu olduğunu ve siyaset, ekonomi ve kültür alanında hızla geliştiğini vurguladı. Büyükelçi, artık Türkiye’ye hayvan ihracatı yapma imkanı doğduğunu, bunun ise Doğu Rodoplarda hayvan üreticiliğini canlandıracağının altını çizdi.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.