Bursa Bal-Göç Panayırında buluştu

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde ve Osmangazi Belediyesi’nin katkıları ile organize edilen BAL-GÖÇ 3. Balkan Panayırı’nda binlerce göçmen bir araya geldi. Rumeli türküleri eşliğinde birlikte halaylar çeken Balkan göçmenleri, keyif dolu bir gün yaşadılar.


Yoğun katılım gözlenen panayırda, gün boyunca bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Yıldırım Belediyesi ve BAL-GÖÇ Orhangazi Şubesi folklor ekiplerinin gösterileri panayıra katılanları büyülerken; Özgür Bahtiyar-Ali Mutlu ve Grup Ezgi-Kara Ferdi Orkestraları ile THM ses sanatçıları Nilüfer Göl ve Bahtiyar Özdemir’in konserleri dinleyenlere doyumsuz anlar yaşattı.

Protokol konuşmalarının ardından Bulgaristan’ın Smolyan (Paşmaklı) ilinden gelen folklor ekibi ve solistleri, Rodop türküleri ve folkloru ile gönülleri fethetti. Ardından 6.BAL-GÖÇ Ali Durmaz Futbol Turnuvası’na katılan takımlara ödülleri verildi. Günün finalinde Türk pop müziği sanatçısı BERKSAN sahnede yerini alırken; hayranlarına doyumsuz bir konser verdi. Şarkıları ve sahne şovuyla büyük beğeni toplayan BERKSAN Bursalıları coşturdu. Panayır alanını renklendiren renkli balon gösterisi ise, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.