Bulgaristan’daki Türk dernekleri birlik yolunda

Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Bulgaristan’da faaliyet gösteren 20 Türk derneğinin tek çatı altında birlik oluşturma çalışmalarında sona gelindiğini bildirdi.

Hacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bulgaristan’daki Türkler’in birçok sorunu olduğunu, bunların ilgili bakanlara, kişilere ve kuruluşlara iletilmesi noktasında eksiklikler gördüklerini söyledi.

Ülkedeki derneklerin aralarında birlik ve beraberliği sağlaması durumunda Türkler’in tepki alanının artarak hızlanacağını vurgulayan Hacıoğlu, “Bulgaristan’da Türk diline, kültürüne ve sanatına hizmet veren 20 dernek, kendi aralarında birlik kurmalarıyla daha da güçlenecekler. Ülke demokrasisine de büyük katkı sağlayacaklardır. Bu birlik ve beraberliğin oluşması, yaşaması, Türk toplumuna güzel hizmetlerin gelmesi için katkı yapmaya her zaman hazır” diye konuştu.

Hacıoğlu, dernekleri tek çatı altında birlik oluşturarak, alacakları önemli kararlarla Türkiye ve Bulgaristan arasında da köprü olacaklarını kaydetti.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı


İçeriği Paylaş