Bulgaristan Heyeti MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Başmüftü vekili ve Şûrâ Başkanı Sayın Vedat S. AHMET başkanlığında Başmüftü yardımcıları ve 21 Bölge Müftüsünden oluşan Bulgaristan heyeti Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

basmuftuluk_din_egitimi_ziyaret

Heyet, Türkiye’nin sahip olduğu din eğitimi tecrübesini yerinde görmek üzere ülkemize gerçekleştirdikleri ziyarette ile  Türkiye’deki din eğitimi ve öğretimi sistemi, özellikle de İmam Hatip Okulları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istediklerini ifade ettiler.

Genel Müdürlüğümüz Uluslararası Eğitim Öğretim Dairesi Başkanı Osman DEMİRGÜL ve Eğitim Uzmanı Ahmet GÜNDÜZ´ ün katıldığı ziyarette Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ tarafından, Ülkemizdeki din eğitimi uygulamaları ve sahip olduğumuz din eğitimi tecrübesi aktarılarak, örgün eğitim içinde yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi, Din, Ahlak ve Değerler alanındaki seçmeli dersler, Anadolu İmam Hatip Liseleri ders programları, içerikleri ve kitapları, öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdamı ile bu derslerin öğretmenlerinin eğitimi, formasyonu ve istihdamı konusunda bilgiler verildi.

basmuftuluk_din_egitimi_ziyaret1

Uluslararası Eğitim Öğretim Daire Başkanımız Osman DEMİRGÜL de  Türkiye’de faaliyet gösteren Uluslararası Anadolu İmam Hatip  Liseleri ile Bakanlığımızın yurtdışında açtığı İmam Hatip Okulları hakkında bilgiler verdi.  Heyet, Genel Müdürlüğümüzdeki program sonrası Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını ve ülkemizden memnuniyetle ayrılacaklarını ifade ettiler.

Kaynak: http://dogm.meb.gov.tr/www/bulgaristan-heyeti-genel-mudurlugumuzu-ziyaret-etti/icerik/273


İçeriği Paylaş