Bulgaristan heyeti büyükşehir’i ziyaret etti

Bal-Türk'ten Haberler Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’ı Bulgaristan’dan gelen kalabalık bir heyet ziyaret etti. İki ülke arasında işbirliğini arttırmak ve yatırım araştırmaları gerçekleştirmek üzere, Bulgaristan milletvekilleri ve belediye başkanlarını ağırlayan Özak, karşılıklı işbirliğine önem verdiklerini, bunun içinde yerel yönetimler olarak karşılıklı hoşgörü ve samimiyet içinde olduklarını söyledi.

MİLLETVEKİLİ VE BAŞKANLAR ZİYARET ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın makamında gerçekleşen ziyarette Bulgaristan heyetinden, HÖH Miletvekili ve Türkiye Bulgaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ramadan Atalay, HÖH Milletvekili ve Meclis Başkan Yardımcısı Hristo Biserov, Kartepe ile kardeş şehir olan Tsar Kaloyan Belediye Baskanı aynı zamanda HÖH Razgrad İl Başkanı Ahmed Ahmedov, Gebze Belediyesi kardeş şehir olan Samuil Belediye Baskanı Beytullah Sali,Isperih Belediye Baskanı Beysim Basri, Kubrat Belediye Baskanı Remzi Halilov, Karamürsel Belediyesi ile kardeş şehir olan Zavet Belediye Başkanı Ahter Veliev katılırken heyete eşlik eden Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Halit Meriç görüşmede hazır bulundu.

KOCAELİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak Kocaeli’ne daha öncede ziyaretlerde bulunan Bulgaristan heyetini misafir etti. Karşılıklı gönül ilişkileri ve işbirliğinin çok önemli olduğunu söyleyen Özak misafirlerine, Kocaeli’ nin sadece sanayiden ibaret olmadığını vurguladı. Bulgaristan’dan gelen yerel yöneticilere Kocaeli’de yapılan Büyükşehir Belediyesinin proje ve teknik çalışmaları anlattı. Yeşile çok önem verdiklerini vurgulayan Özak “Kocaeli’nde yönetime geldiğimizde sanayi şehir yaşamını içine almış renklerini soldurmuştu. 2004 yılında bu yana yaptığımız çalışmalarla kişi başı yeşil alan miktarını 9 kat arttırdık” dedi.

KARAOSMANOĞLU’NDAN SELAM

Başkan Vekili Özak ve Bulgaristan Heyeti ziyaret sonunda karşılıklı hediyeleşti. Tsar Kaloyan Belediye Başkanı Ahmed Ahmedov, Başkan Vekili Özak’a belediye logolu porselen tabak hediye etti. Başkan Vekili Özak Bulgaristan heyetine, Kocaeli’ni anlatan Açıkhava müzesi, turizm rehberi, yürüyüş parkurları ve fotoğraf kitabı hediye etti. Misafirlerine Kocaeli’nin tatlısı olan pişmaniye ikram ederek Kocaeli’nin kültür güzelliklerini anlatan Özak, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ nun yurt dışında olduğundan ziyarete katılmadığını söyleyerek selamlarını iletti. Bulgaristan’dan gelen heyet karşılaştıkları sıcak ilgiden memnun kaldıklarını belirtti.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.