Bulgar Ressamların gözüyle Hereke

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu Bulgaristanlı Ressamların Gala Gecesine Katıldı
1.Uluslararası Hereke Resim Sempozyumu’nun gala gecesi önceki akşam Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Sanat Galerisi’nde yapıldı.
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve Körfez Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen 1.Uluslararası Hereke Resim Sempozyumu, yurtiçi ve yurtdışından toplam 10 sanatçının katılımıyla Hereke’de gerçekleştirildi.
Sempozyumun ardından önceki akşam KOÜ Anıtpark Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Sanat Galerisi’nde gala gecesi düzenlendi. Organizasyonun ev sahipliğini KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Başar üstlenirken, etkinliğe Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, KOÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Gönül Balkır, Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı (BAL-TÜRK) Dr. Bayram Çolakoğlu, Dernek gençlik kollarında Abidin Karasu,  Bulgaristan’dan gelen akademisyenler ve sanatçılar Prof. Dimitrır Cholakov, Nelli Cholacova, Teodosi Balabanov, Stefan Monev, Tsvetan Manev, Rossen Donchev, Milena Cherneva, Vanya Zapryanova ile öğrenciler katıldı.
Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Bulgaristan’dan gelen ressamlarla sohbet ederek Kocaeli’nde bulunmalarından duydukları memnuniyeti iletti. Başta Bulgaristan olmak üzere  Bal- Türk’ün  diğer Balkan ülkeleriyle ilgili yürütüğü çalışmalar konusunda bilgi veren Çolakoğlu, bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak Balkanlar konusundaki çalışmalara katkı ve destek sağlamak için her zaman hazır olduklarını belirtti.
Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve  katkı sağlayacak Balkan ülkeleriyle ortaklaşa gerçekleştirilecek “Balkan Kültür Evi” projesi hakkında da bilgi veren Çolakoğlu konuk ressamların büyük ilgisini çekti.
A.KARASU ( Bal-Türk)


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.