BSP, fakirliğe ve hükümetin politikasına karşı protesto düzenliyor

Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgar Sosyalist Partisinin (BSP) lideri Sergey Stanişev partinin 26 Mart Cumartesi günü fakirliğe ve hükümetin politikasına karşı milli protesto mitingi düzenleyeceğini bildirdi. BSP’nin Yürütme Kurulu oturumundan sonra basına konuşan eski Başbakan, “Her kim bu politikanın zararlı olduğunu düşünüyorsa, protestoya hoş gelmiştir, çünkü bu hükümet ancak baskı altında bir şeyler yaptığını ispat etti. Hükümetin en fakir vatandaşların gelirlerinin telafi edilmesi için her hangi bir önlem almayı kesinlikle reddettiğini görüyoruz” dedi.
Sergey Stanişev’in ifadesine göre, parlamento denetiminde iktidarda olanlar Bulgar toplumunun yaşadığı problemleri dile getiren muhalefetin ortaya koyduğu sorulara cevap vermeleri gerekirken, konuyu şakalarla geçiştiriyorlar. Kırmızılıların lideri, sadece bu yıl içinde 100 bin kişinin işsiz kaldığını belirtti. Fakat o, “Başbakan Boyko Borisov’un bu kişileri beceriksiz olarak nitelendirmesine şaşmayıp, onun Bulgar milleti için kullandığı “kötü insan malzemesi” sözlerini hatırlamamız gerekiyor” diye ifade etti.
Kırcaali Haber

Bulgar Sosyalist Partisinin (BSP) lideri Sergey Stanişev partinin 26 Mart Cumartesi günü fakirliğe ve hükümetin politikasına karşı milli protesto mitingi düzenleyeceğini bildirdi. BSP’nin Yürütme Kurulu oturumundan sonra basına konuşan eski Başbakan, “Her kim bu politikanın zararlı olduğunu düşünüyorsa, protestoya hoş gelmiştir, çünkü bu hükümet ancak baskı altında bir şeyler yaptığını ispat etti. Hükümetin en fakir vatandaşların gelirlerinin telafi edilmesi için her hangi bir önlem almayı kesinlikle reddettiğini görüyoruz” dedi. Sergey Stanişev’in ifadesine göre, parlamento denetiminde iktidarda olanlar Bulgar toplumunun yaşadığı problemleri dile getiren muhalefetin ortaya koyduğu sorulara cevap vermeleri gerekirken, konuyu şakalarla geçiştiriyorlar. Kırmızılıların lideri, sadece bu yıl içinde 100 bin kişinin işsiz kaldığını belirtti. Fakat o, “Başbakan Boyko Borisov’un bu kişileri beceriksiz olarak nitelendirmesine şaşmayıp, onun Bulgar milleti için kullandığı “kötü insan malzemesi” sözlerini hatırlamamız gerekiyor” diye ifade etti.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.