Bekir Bozdağ, Bayram’da Bulgaristan’da

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Yurtdışı Türklerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı’nı Bulgaristan’daki soydaşlarla geçirecek.

Yurtdışı Türklerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı’nı Bulgaristan’daki soydaşlarla geçirecek. Basın müşavirliğinden alınan bilgiye göre, geçen yıl Ramazan Bayramı’nı Yunanistan Batı Trakya’daki Türk azınlık ile geçiren Bozdağ, bu bayramda 6-8 Ağustos tarihlerinde Bulgaristan’da olacak. 6 Ağustos Salı günü Dereköy sınır kapısından Bılgaristan’a geçecek olan Bozdağ, Türklerin yaşadığı Kiremitlik köyünün ardından Şumnu ve Silistre’ye gidecek, iftarı Silistre’de yapacak Bozdağ, 7 Ağustos tarihinde ise Rusçuk’taki imam hatip lisesi ziyaretinin ardından Plevne’de Osmanlı-Rus savaş alanını ziyaret edecek. Bozdağ iftarı Filibe’de soydaşlarla yapacak.

BAYRAM NAMAZI FİLİBE’DE

Ramazan Bayramı namazını ise Filibe Muradiye Camii’nde kılacak ve soydaşlar ile bayramlaşacak olan Bekir Bozdağ, ardından Kırcaali Mestanlı’daki imam hatip lisesini ziyaret edecek. Temaslarının ardından kara yolu ile Türkiye’ye hareket edecek olan Bozdağ, Kapıkule Sınır Kapısı’nda gurbetçilerle bayramlaşacak.

Kaynak: CHA


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.