BALKANSİAD heyeti, Sofya’da Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti

Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD) heyeti, Sofya’da Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTPP) ziyaret etti.

BTPP Başkanı Tzvetan Simeonov, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Komşu ve dost Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin hızla geliştiğini görüyoruz. Karşılıklı güvene dayalı iş birliğimizin önüne daha da büyük hedefler koymaya devam ediyoruz” dedi.

BALKANSİAD Başkanı Aytuğ Onur da derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Onur, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, BALKANSİAD üyeleriyle Bulgaristan’da ikinci kez zirve gerçekleştiklerini söyledi.

Bu ziyaretlerin ardından iş adamlarının önemli iş birliklerine imza atacağına inandığını ifade eden Onur, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yeni dönemde Balkanlar’da yapacağımız işleri daha da artıracağımıza inanıyoruz. Bir önceki zirveye 35 iş adamı katılmıştı. İkinci zirveye 65 iş adamıyla geldik. Aynı zamanda Bulgaristan tarafından daha da yoğun bir ilginin olduğunu gözlemliyoruz.

Heyette yatırım yapmak, bayilik vermek isteyen iş adamları yer alıyor. Önemli sonuçlarla Bursa’ya döneceğimizi düşünüyorum.”

Onur, Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandıkova’yı da ziyaret ettiklerini ve kendisini 2015 yılında Türkiye’de düzenlenecek Balkanlar Ticaret Fuarı ve Yerel Yönetimler Kongresi’ne davet ettiklerini belirtti.

Aytuğ Onur, “BALKANSİAD olarak Bursa’nın ve Türkiye’nin Balkan ekonomisinin merkezi olması sorumluluğu açısından biz üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı


İçeriği Paylaş