“Balkanlarda ve Kocaeli’deki Balkanlı Öğrencilerde Türk ve Türkiye Algısı”

Kocaeli Üniversitesi ile Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin birlikte yürüttüğü “Balkanlarda ve Kocaeli’deki Balkanlı Öğrencilerde Türk ve Türkiye Algısı” konulu proje çalışması dolayısıyla gidilen Karadağ ve Bosna Hersek programı sona erdi. Proje kapsamında Karadağ ve Bosna’ya giden ekipte Kocaeli Üniversitesi adına Yrd. Doç. Dr. Buket Önal, Balkan kökenli, Türkiye’de burslu okuyan öğrenciler yer alırken, Bal-Türk adına da gençlik kollarından Uluslararası İlişkiler öğrencisi Sena Gürsoy yer aldı.

Balkan Ülkelerinde üniversite yönetimleri ve üniversitelerde okuyan öğrenciler nezdinde Türkiye ve Türk algısını ölçümlemek için anketler uygulandı, bire bir görüşmeler yapıldı. Konu hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Buket Önal, “Hem Karadağ’da hem de Bosna’da çok iyi ağırlandık. Kocaeli ve üniversite çok iyi bir şekilde temsil edildi. Üniversite rektörleri, dekanları, öğretim üyeleriyle ve üst düzey bürokratlarla görüşme imkanı bulduk. Anketlerimizi yaptık. Bir kısmını da sonradan bizlere gönderecekler. Projemizle güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Ayrıca Kocaeli Üniversitesi duyuru sayfasında da paylaşılacak olan proje ekibinde Bal-Türk’ten Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Selçuk Koç da yer aldı.

Ajans BT

DSC07144 DSC07411 DSC07840 DSCN0206

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Aşıklar Tepesi’nde Bal-Türk’ün Birlik Beraberlik Kahvaltısı

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Karamürsel Şubesi ve Bal-Türk Tokmak Köyü Temsilciliği’nin birlikte düzenlediği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir