Balkan Türklerinin 4. Balkan Şenliği Sapanca Seka Kampındaydı…

Bal-Türk'ten Haberler Şubelerden
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Balkan Şenliği Sapanca Gölü Seka Kampında gerçekleşti. Bal-Türk Genel Merkez ve Şubelerince organize edilen programda üyeler coşkulu anlar yaşarken güzel bir hafta sonu geçirmenin de keyfine vardı.

Sabah erken saatlerden itibaren kampa gelmeye başlayan üyeler açık alanda kahvaltı ederek güne başladı. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun selamlama konuşması ile belirlenmiş programa başlandı. Genel Başkan Yardımcıları Adnan Metin, Gülşah Arkut, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar, Yönetim Kurulu üyeleri Erol Meyzin, Selçuk Koç, Gencay Işık, Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Derince Şube Başkanı Berkant Aydemir, Çayırova Şube Başkan Yardımıcsı Kerim Karakaya ve Karamürsel Şube Başkanı Emine Öztürk ile Şube yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Program akışında çuval yarışı, farklı kategorilerde ip çekme yarışı, yumurta taşıma ve yoğurt yarışları yapıldı. Yarışmalarda başarılı olanlara farklı hediyeler takdim edildi.

Balkan müzikleri eşliğinde halaylar çekildi, kaynaşma örnekleri sergilendi.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.