Balkan Türkleri Mülteci ve Göçmen Dernekleri Federasyonu 12. Olağan Genel Kurulunu yaptı

Bal-Türk'ten Haberler

Merkezi Kocaeli’de Bulunan Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin de üyesi olduğu “Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonunun 12. olağan genel kurulu Bursa Osmangazi Ördekli Kültür Merkezinde yapıldı.

Yapılan genel kurulda yeni yönetim, denetim ve disiplin kurulları seçildi. İstiklal marşı ve saygı duruşuyla başlayan genel kurul, gündeme geçmeden önce isteklilerin açılış ve selamlama konuşmalarıyla başladı. Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak, yaptığı konuşmada sivil toplum kuruluşlarının demokrasideki yeri ve Balkan Türkleri Derneklerinin Türkiye’nin Balkan politikasındaki önemine değindi ve yaptığı çalışmalardan dolayı Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonuna (BGF) teşekkür etti.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Nilüfer Belediye Başkanları da yaptıkları konuşmalarda BGF’nin yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkürü ve desteği hak ettiği üzerinde görüş belirttiler.
Federasyona ait mülklerin kira ve satışına ait yönetim kuruluna yetki verildi. Geçmiş dönemin ibrasından sora yeni yönetim kurulu, denetim kurulu, disiplin kurulu ve Konfederasyon delegelerinin seçimi yapıldı.Yapılan seçimler sonucunda yeni kurullar aşağıdaki şekliyle oluştu:
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri
Prof. Dr. Emin BALKAN
Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN
Sabri Mutlu
Süleyman PEHLİVANOĞLU
Ali Beysim BELGİN
Fahriye ERSOY
Bülent KARAGÖZ (Kocaeli)
Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU (Kocaeli)
Fahrettin ERDİK (Kocaeli)
Nizamettin YUMURTACI
Doğan IŞIK
Olcay ÖZGÜN
Lütfi ÖZGÜR
Dr. Metin BEYAZIT
Nedret GÜLEN  Denetim Kurulu Asil Üyeleri
Av. Hüsamettin ÇINAR
Sabri ÇAĞLAR
Harun ENEÇ (Kocaeli)
Nedret PELİTÇİ
Av. Süleyman ŞENSOY
Disiplin Kurulu Asil Üyeleri
Şemsettin ŞEN
Şerif KALEMLER
Halit MERİÇ (Kocaeli)
Zekeriya KAHRAMAN
Av. Zeki OCAL
Genel Kurul toplantısından sonra ilk toplantısını yapan Denetim Kulunda Harun ENEÇ (Kocaeli) denetim kurulu başkanı olarak seçildi.
Yönetim Kurulu da yaptığı ilk toplantısında aşağıdaki gibi bir görev dağılımı yaptı.
Yönetim Kurulu Başkanı, Prof. Dr. Emin BALKAN
Başkan Vekili, Nizamettin YUMURTACI
Başkan yardımcıları, Bülent KARAGÖZ (Kocaeli), Süleyman PEHLİVANOĞLU ve Lütfi ÖZGÜR
Genel Sekreter, Yüksel ÖZKAN; Genel Sekreter yardımcıları, Fahrettin ERDİK (Kocaeli), Fahriye ERSOY, Nedret GÜLEN ve Doğan IŞIK
Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU (Kocaeli) Hukuk İşlerinden sorumlu, Olcay ÖZGÜN Muhasip, Sabri MUTLU Veznedar olarak görev aldılar.

Bir Cevap Yazın