Balkan Rumeli Türklerinden Lütfü Mestan’a Tam Destek

STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu, Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin yeni başkanı Lütfü Mestan’a destek mesajı yayınladı.

Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu, Bulgaristan’da Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin yeni Genel Başkanı Lütfü Mestan’a desteklerini açıklayarak doğum günü için  de bir mesaj yayınladı.

Mesajda Mestan’ın partiye kazandırdığı ivmenin Balkan Derneklerinin dikkatini çektiği vurgulanırken Türkiye-Rusya krizi sonrası Mestan’ın yaptığı açıklamalara da destek verildi.

RUSYA’YA KARŞI TAM DESTEK
Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu’nundan yayınlanan mesajda “Mestan NATO ve AB üyesi olan Bulgaristan siyasetini doğru okumuştur. Bulgaristan da   Rusya- AB ve Rusya –NATO arasındaki bu süreçte, müttefik olduğu NATO ve üyesi olduğu AB  yanında yer alarak Batıya ve gelişime dönük yüzünü ortaya koymuştur. Bulgaristan özellikle AB üyeliği sonrası  ekonomik ve siyasal güçlenmesini sürdürmektedir. Bulgaristan’ın bunca olumlu farkındalığa ve kazanımlara rağmen, yüzünü Rusya’ya tekrar dönmeyeceği de anlaşılmaktadır. Yine Bulgaristan siyasetinin vazgeçilmez unsuru olan Hak ve Özgürlükler Hareketi de; başta  Mestan olmak üzere bu süreçteki siyasi duruşu ile takdirleri üzerinde toplamaktadır. Ayrıca gerek AB ve gerekse NATO’nun vizyonu doğrultusunda siyasi söylemler üreten Mestan’ın duruşu Balkan Dernekleri tarafından da olumlu karşılanmaktadır.” açıklamasında bulundu.
Aynı zamanda Mestan’ın doğum gününü de kutlayan Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu “Hak ve Özgürlükler Hareketi lideri Mestan’ı bu siyasi zekası , onurlu duruşu ve siyasi yükselişi  sebebiyle tebrik ediyoruz. Mestan’ın Hak ve Özgürlükler Hareketi liderliği de Bulgaristan ve  Balkan Türkleri için büyük şans ve mutluluk sebebidir. Mestan’ın bu vesile ile doğum gününü kutluyor, yükselişine vesile olması dileğiyle, sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz.” mesajını yayınladı.

Link: http://www.haber7.com/dunya/haber/1718107-balkan-rumeli-gocmenlerinden-mestana-tam-destek


İçeriği Paylaş