Balkan Kültür Evi projesine davet Romanya ve Arnavutluk Başkonsoloslukları ile devam etti

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Kocaeli’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte başlattığı Balkan Kültür Evi Projesi çalışmaları devam ediyor. Sekapark’ta restorasyonu bitmek üzere olan Balkan Kültür Evi açılacağı günü beklerken, Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu da Balkan ülkelerinin İstanbul’daki temsilcileri ile görüşmelere devam ediyor.

Dün Romanya Başkonsolosluğu

Dün Romanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu ziyaret edildi. Ziyarette Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu, Gençlik Kolları temsilcisi Furkan Sarpken Başkonsolos Stefana Greavu ve İstanbul’daki Romen Kültür Merkezi Müdür Yardımcısı Alexandru Balasescu tarafından ağırlandı. Balkan Kültür Evi projesini beğenen Başkonsolos Stefana Greavu, projeye İstanbul’daki Romen Kültür Merkezinin, Romanya’daki Tatar Türk Derneklerinin katkı sağlaması için elinden gelen yardımı yapma sözü verdi.

Bugün Arnavutluk Başkonsolosluğu

Bugün de Arnavutluk İstanbul Başkonsolosluğunda Balkan Kültür Evi projesi takdim edildi. Bal-Türk Genel Başkanı Başkonsolos Ermal Muça ve Konsolos Leonard Kastrati tarafından karşılandı. Karşılıklı olarak projenin içeriği tartışıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu. Başkonsolos Ermal Muça projeye katkı sağlamaktan memnun olacağını ve konu ile ilgili olarak ülkesinde ilgili makamlarla yazışarak destek isteyeceğini belirtti. Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu da Başkonsolos’u Kocaeli’ye davet etti.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.