Bal-Türk’ün muhteşem gecesi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ( Bal-Türk) “Yeni Yıla Merhaba” adı altında muhteşem bir gece düzenledi.
Derince Yenikent Tanyıldız düğün salonunda düzenlenen geceye 700 üzerinde üye ve misafir katıldı. Geceye Genel Başkanı Bülent Karagöz, Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu, yönetim kurulu üyeleri Halit Meriç, Harun Eneç, Fahrettin Erdik, Şenol Çelik, Erol Meyzin, Kadın Kolları Başkanı Hatice Korkmaz, Gençlik Kolları Başkanı Abidin Karasu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan, Derince Şube Başkanı Refik Çetin, Körfez Şube Başkanı İlhan Topaloğlu ve bir çok davetli katıldı.
Gecede kadın kollarında Sabriye Değirmencioğlu sazlar eşliğinde Rumeli halk türkülerinden güzel eserler seslendirdi. Daha sonra Balkanların çeşitli bölgelerinden ait bir çok Rumeli türküsü dinleyenleri adeta büyüledi. Renkli ve duygulu parçaların bir birini izlediği gecede üyeler ve katılımcılar güzel dakikalar geçirdi.
Gecede söz alan Genel Başkan Bülent Karagöz: “Bu güzel gecede hep bir arada olmaktan ve salonun bu yoğunluğundan dolayı teşekkür ediyorum. Yeni yıla merhaba adı altında bir araya geldiğimiz bu gecede, aslında dernek yönetim kurulumuzun da göreve başlamasının birinci yılını doldurmaktayız. Bu süre içinde Bal-Türk’ün yerel, ulusal ve uluslar arası bir çok önemli faaliyete imza attı. Özellikle 6 Aralık 2009- Pazar günü bizzat Bal-Türk’ün davetlisi olarak aramızda bulunan Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri sayın Prof. Dr. Mustafa İsen’in bizleri onurlandırmış olması bizim için büyük bir gururdur. Balkan Türkelerinin Anakara’da muhatap bulmakta zorluk çektiğini ifade eden genel başkan , Prof. Dr. Mustafa İsen’in ziyaretiyle insanlarımızın sıkıntılarını birinci ağızdan iletme fırsat bulduklarını söyledi. Sayın İsen’in vermiş olduğu destek için teşekkürlerini ileten genel başkan, birlik ve beraberliğimizin güçlenerek arttırmak zorunda olduğumuzu ifade etti. Gecenin düzenlenmesinde büyük emeği gecen kadın kolları başkanı Hatice Korkmaz’ a ve gençlik kolları yetkililerine bizzat teşekkür eden genel başkan, derneğimizin aktivitelerinin artarak çoğalacağını söylediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.