Bal-Türk’ün Göynük-Taraklı Kültür Gezisi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yurt içi kültür gezilerinden birisini daha tamamladı. Üyelerinin kaynaşması ve ülkemizin güzelliklerinin tanınması amacıyla yapılan kültür gezilerinin sonuncusu Göynük ve Taraklı oldu. Günübirlik yapılan geziye 41 kişi katıldı. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun da iştirak ettiği gezi otobüsün Balkan Kültür Evi önünden kalkmasıyla başladı.

20141130_120527

Önce Çubuk Gölü ve Göynük

Gezi kafilesi önce Göynük’ün Çubuk gölüne gitti. Göl etrafında gezip bol bol fotoğraf çeken kafile, yel değirmenlerine de büyük ilgi gösterdi. Buradan Göynük merkeze geçilirken ilk durak Akşemseddin Hazretlerinin Türbesini ziyaret oldu. Zafer anıtına da çıkılırken şehri kuş bakışı görme fırsatı doğmuş oluyordu. Yörenin ürünlerinden de almayı ihmal etmeyen kafile buradan Taraklı’ya geçti.

Taraklı ve 7 Asırlık Çınar

Taraklı’da yöresel kurufasülyenin lezzeti ile öğle yemeği yeme fırsatı bulunurken. Beldenin tarihi sokakları adeta karış karış gezildi. Alışveriş edildi. Taraklı’nın fethini sembolize eden yedi asırlık çınar ağacının yanına gitmek de ihmal edilmedi. Burada Beyaz TV ekibi ile karşılaşılırken, Beyaz TV ekibi Bal-Türk Genel Başkanından Balkanlarda çekim yapma konusunda yardım talebinde bulundu. Genel Başkan Çolakoğlu, seve seve kendilerine yardımcı olacaklarını ifade etti.

Yağmura Rağmen Güzel Bir Gün

Bal-Türk’ün Göynük-Taraklı kültür gezisi yağmurlu bir güne rağmen dolu dolu geçti, katılan herkes büyük bir memnuniyetle bir sonraki kültür gezisini beklemeye koyuldu.

 

 

 

 

 

 

 


İçeriği Paylaş