Bal-Türk’te Yeni Yönetimde Görev Dağılımı Yapıldı

Bal-Türk'ten Haberler
25 Ocak 2009, pazar günüyapılan genel kurulda yeni yönetimini seçen Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda Genel Başkan ve başkan yardımcıları seçilirken, diğer görevlerin dağılımı da yapıldı.
“Karagöz” Genel Başkan
Yapılan ilk toplantıda Bülent Karagöz, oy birliği ile dernek genel başkanlığına seçildi. zira, seçim öncesi ve seçim sırasında yapılan açıklamalarda da bu Karagöz’ün başkanlığı zaten deklare edilmişti.
Yönetim Kurulunda yapılan diğer seçimlerde, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, Dr. Bayram Çolakoğlu; Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, Nail Başoğlu; Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Dr. Nihat Üstüner ve Basın Yayından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına ise Halit Meriç oy birliği ile seçildi. Harun Eneç Genel Sekreter, Şenol Çelik Genel Sekreter Yardımcısı ve Fahrettin Erdik de Muhasip olarak görevlendirildi.
Şeffaf, Hesap Verebilir ve Katılımcı Yönetim
Yönetim anlayışları hakkında bilgi veren Genel Başkan Karagöz, “yapılan görev dağılımının başkan, başkan yardımcıları, genel sekreter ve muhasipten ibaret olmadığını, diğer yönetim kurulu üyelerine de görevlerin paylaştırıldığını” ifade etti. Ayrıca, “dernek yönetiminde, genel merkeze bağlı şubelere önemli işler düşmektedir. Dolayısıyla, “katılımcı bir yönetim anlayışı gereği olarak şubelerimiz ve üyelerimiz hep birlikte hareket edeceğiz. Çalışmalarımızı yenileyeceğimiz web sitemizden yayınlayarak herkesin yaptığımız işi görebilmesini sağlayacağız ki, bu da söz verdiğimiz “şeffaflık” yaklaşımının bir sonucu olacaktır. Üyelerimize yaptığımız faaliyetlerimizden dolayı hesap vermeye her zaman hazır olacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir