Bal-Türk ve İzmit Belediyesi arasında Balkanlara yönelik işbirliği protokolü imzalandı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Başkan Doğan’ın yanısıra İbrahim Elgin de yer aldı. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu’nun yanısıra, Genel Başkan Yardımcıları Adnan Metin, Hatice Korkmaz, Doğan Aydın, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar, yönetim kurulu üyeleri Selçuk Koç, Erol Meyzin ve Nurullah Şen de hazır bulundu.

Genel Merkezde yeni yönetim oluştuktan sonra ilk defa gerçekleşen ziyarette, Başkan Doğan, Çolakoğlu ve ekibine İzmit Belediyesinin Bulgaristan ve Yunanistan’a yönelik yürüttüğü programlarında gösterdiği destekten dolayı teşekkür etti. Özellikle İzmit Yenişehir Mahallesinde ikamet edip Bulgaristan Nevrekoplu 60 yaş üstü vatandaşların Bulgaristan’a götürüldüğü geziden dolayı da ayrıca teşekkür etti.

Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu İzmit Belediyesi’nin Balkanlara yönelik hassasiyetinden dolayı Başkan Doğan’a teşekkür etti.

Protokol İmzalandı

Daha önce İzmit Belediye Meclisinin kabulü ile oluşan, Bal-Türk ve İzmit Belediyesi arasında Balkanlara yönelik kültürel işbirliğini öngören bir prtokol de imzalanmış oldu. Ayrıca protokol kapsamında Başkan Doğan Bal-Türk’ün 11-13 yaş grubu öğrencilere yönelik hazırladığı projesine de ortak olma sözü verdi.

Projenin kapsamı

Proje Bulgaristan’dan 24 kişilik bir öğrenci grubunun Türkiye’ye getirilmesi ve dokuz gün boyunca İzmit’te ağırlanmasını ve öğrencilerin Türkiye buluşmasını içeriyor.

Bal-Türk Amblemli saat hediye edildi

Protokol metninin imzalanmasından sonra Genel Başkan Çolakoğlu, İzmit Belediye Başkanı Doğan’a Bal-Türk ambleminin olduğu bir duvar saati hediye etti.

(Bal-Türk, 17.07.2012)

 


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.