Bal-Türk Karamürsel’de yeni başkan Özcan

Bal-Türk'ten Haberler Karamürsel Şubelerden
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Karamürsel Şubesi’nde olağan üstü kongre süreci yaşandı. Metin Tumbul Başkanlığındaki yönetimin aldığı olağan üstü genel kurulda tek liste çıktı ve oy birliği ile yeni yönetim seçilmiş oldu. Rafet Özcan Başkanlığındaki yeni yönetim aşağıdaki isimlerden oluştu:
Yönetim Kurlu:
Rafet Özcan (Başkan)
Salim Tırman
Halil İbrahim Özen
Fahrettin Kahraman
Remzi Değer
Şevket Bahtiyar
Elvan Özcan
Vildan Karabacak
Nazmiye Bahtiyar
Denetim Kurulu:
İsmail Kahraman
Nedim Sever
Bahtiyar Güzel
Bal-Türk Karamürsel Şubesinin genel kuruluna Genel Merkezden de katılım vardı. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Halit Meriç, Genel Sekreter Harun Eneç, Genel Sekreter Yardımcısı Fahrettin Erdik ve Yönetim Kurulu üyesi Zatiye Doğan Karamürsel Şubesini yalnız bırakmadı.
Genel Kurulun ardından konuşma yapan yeni başkan Rafet Özcan, önceki yönetimdeki arkadaşlarına teşekkür ederek söze başladı. Özcan, en temel hedeflerinin Karamürsel’de etkin bir konuma gelmek olduklarını ve bunun için de şimdiden aktivite çalışmalarına başladıklarını söyledi. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı’nı yeni yönetim olarak ziyaret ettikten sonra Karamürsel’de önemli bir konferansa ev sahipliği yapmayı tasarladıklarını ifade etti. Genel Merkezin de desteği ile üyeleri arasındaki dayanışmayı güçlendiren ve Balkanlardaki akrabalarımıza da destek veren bir dernek olmayı hedeflediklerini açıklayan yeni Başkan, “zaman iş yapma zamanıdır” dedi.
Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu da “Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi ve beş şubemizle birlikte büyük bir camiayı oluşturmaktayız. Amacımız faaliyet alanımız çerçevesinde Türkiye’de demokratik hayatın önemli bir aktörü olmanın yanı sıra Balkanlarda da etkin bir rol oynamaktır. Yeni yönetimi oluşturan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Hep birlikte, vizyonumuz çerçevesinde çalışacağız ve sonuç elde edeceğiz” dedi.

İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.