Bal-Türk Karamürsel Şubesi’nde Emine Öztürk Yeniden Başkan

Bal-Türk'ten Haberler Karamürsel
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Karamürsel Şubesi olağan kongresini gerçekleştirdi. Karamürsel dernek merkezinde yapılan kongre Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Bal-Türk’ün kuruluş gayesi ve vizyonu üzerine konuşan Çolakoğlu, “bizler Balkanlardan buralara ya bizzat kedimiz, ya anne babalarımız ya da dedelerimiz geldi, göç etti. Bu halde bire oralarla fiziki bağlarımız kopmadı, gönül bağlarımız kopmadı. Biz buradayız ama, gönlümüzle, faaliyet ve projelerimizle oradayız. Karamürsel Şubemizde geçtiğimiz dönem içerisinde genel merkezle senkronize çok güzel faaliyetlerde bulundular. Şahsım ve genel merkez yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum ” dedi.

Divan heyetinin oluşması ardından mevcut Şube Başkanı Emine Öztürk yenilenmiş bir ekip ile tek liste olarak seçime girdi. Açık yapılan oylama sonucu Emine Öztürk başkanlığındaki yönetim ve denetim kurulları oy birliği ile yeni dönemde seçilmiş oldu. Şube Başkanı Emine Öztürk yaptığı konuşmada yeni dönemde de Bal-Türk ailesi içerisinde aktif bir şekilde şube olarak faaliyet göstereceğiz. Bizleri bu göreve layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Olağan Kongreye Genel Merkez’den Genel Başkan Çolakoğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Koç, Yöntim Kurulu üyeleri Ragıp Çavuş, Şükrü Ar, Zatiye Doğan ve Süleyman Kızılkaya da yer aldı.

Bal-Türk Karamürsel Şubesi Yeni Seçilen Yönetim Kurulu:

  1. Emine Öztürk (Başkan)
  2. Fahrettin Kahraman
  3. Süleyman Kızılkaya
  4. Meftune  Özveren
  5. Sevim Dinç
  6. Zehra Şen
  7. İsmet Canbakış

Yeni Denetim Kurulu Üyeleri

  1. Samet Ay
  2. Ahmet Yıldız
  3. Sinan Özveren
Bal-Türk Karamürsel Şubesi Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri
20141102_105038
Bal-Türk Karamürsel Şube Başkanı Emine ÖZTÜRK

20141102_101453 20141102_112251


İçeriği Paylaş