Bal-Türk Genel Başkan Yardımcısı Meyzin Yabancı Öğrencileri Evinde Ağırladı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli’de okuyan birçok yabancı öğrencinin varlığı hepimizin malumu. Afrika’dan Orta Asya’ya Balkanlara kadar dünyanın bir çok bölgesinden öğrenci ülkemizde okuyor, Türkiye Burslarından faydalanıyor. Kurban Bayramının ikinci günü Irak, Yemen, Afganistan, Özbekistan’dan gelip Kocaeli’de lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Erol Meyzin’in evinde konuk oldu. Ziyarette Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu da yer aldı.

Meyzin ailesi gelen öğrencileri ağırladı, geleneksel bayram ikramları yapıldı. Anadolu Ajansının aynız zamanda çekim yaptığı geleneksel ev bayramlaşması daha sonra farklı TV kanallarında yayınlanacak.

Kendimizi Evimizde Hissettik

Yemen, Irak, Afganistan ve Özbekistan’dan gelip Kocaeli’de okuyan öğrenciler hislerini ifade ederken, “memleketimizden binlerce kilometre uzaktayız. Burada eğitim alıyoruz ve yurtta kalıyoruz. Bizler ilk defa bir Türk ailesine konuk olduk, kendimizi evimizde gibi hissettik. Meyzin ailesine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Ajans BT


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.