Bal-Göç’ten Bulgaristan’ın Bursa Konsolosluğu’na Geçmiş Olsun ve Taziye Ziyareti

STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’ın güneyinde ağır kış şartlarından dolayı oluşan doğal afet nedeniyle yaşanan acı ve ölümlü olaylardan duyulan derin üzüntü ve “Geçmiş Olsun” dileklerini iletmek üzere BAL -GÖÇ Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan kalabalık bir heyet Bulgaristan’ın Bursa Konsolosluğunu ziyaret etti.

Çok sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Heyetimize ev sahipliğini yapan Bulgaristan Konsolosu Sn.Dimitar Haciev böyle zor ve acılı günlerde yapılan bu ziyaretten memnuniyetlerini ve teşekkürlerini iletti ve yaşanan su baskınlarından ve ağır kış şartlarından oluşan trajedinin boyutlarını vurgulayarak konu ile ilgili bir çok ayrıntılı bilgiyi paylaştı.

Genel Başkan Yüksel Özkan, başta Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Recep Altepe’nin yardımseverliği ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da katkıları ile birlikte planlanan yardım kampanyasından söz etti.

Aynı gün içerisinde gönderilen yardım konvoyunun aslında “Dostluğun”, “Dayanışmanın” ve “Kardeşliğin” somut bir ifadesi olduğunu söyledi.

Zorlukların ve acıların paylaştıkça azaldığını belirten Doç Dr. Yüksel Özkan, bu yardımı “dost ve komşu Bulgaristan halkına karşı bir görev olarak” da gördüklerini belirtti.

Her iki Ülke Halkları adına yapılan ortak çalışmalar ve projelerin koordinasyon ve uyum içerisinde yapılması görüşüldü ve sonraki günlerde karşılıklı diyaloğun aynı duygular doğrultusunda devamı konusunda temennilerde bulunuldu.

Sayın Dimitar Haciev başta BAL-GÖÇ olmak üzere, tüm Bursa’daki STK ve Bursa Halkına, gösterilen böyle derin ilgilerinden ve bu kadar anlamlı yardımlarından dolayı teşekkürlerini ve şükranlarını sundu.

BAL-GÖÇ ve tüm camia adına “Geçmiş Olsun”dileklerini tüm Bulgaristan Halkına ileten Bal-Göç heyeti başkanı, bunun bir misyon olduğunu, aynı bölgede aynı kaderi paylaşan insanlarımız için, “Kardeşliğin ve Dostlukların Yeni Köprülerini”, “Yeni Vizyonlarını” hep beraber oluşturacaklarına dair inançlarını bir kez daha ifade etti.

Bal_Göç


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.