Bakanlar, Kosova İçin Biraraya Geldi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hükümetin üç bakanı ve Kosova Başbakan yardımcısı, İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyon üyesi Rifat Sait’in Kosova Derneği üyelerine verdiği yemekte bir araya geldiler.

Hükümetin üç bakanı ve Kosova Başbakan yardımcısı, İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyon üyesi Rifat Sait’in Kosova Derneği üyelerine verdiği yemekte biraraya geldilerHükümetin üç bakanı ve KosovaBaşbakan yardımcısı, İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyon üyesi Rifat Sait’in Kosova Derneği üyelerine verdiği yemekte biraraya geldiler.

İzmir’in en eski Balkan Derneği olan Kosova Rumeli Rumeli Derneği üyeleri, Akp İzmir Milletvekili Rifat Sait ve eşi Sevilay Sait’in önceki gün verdiği akşam yemeğinde bir araya geldiler. Yemeğe Ulaştırma veHabercilik Bakanı Binali Yıldırım, Bilim ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Gıda, Tarım ve Hayvancılık BakanıMehdi Eker, Kosova Başbakan Yardımcısı Mimoza Kusari, Kosova Turizm Bakan Yardımcısı Cüneyt Ustaibo, İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Akp İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Akp Menderes İlçe Başkanı Mustafa Bahar, Kosova Rumeli Derneği Başkanı İbrahim Şengöz ve Dernek üyeleri katıldı.

Sait’in ev sahipliğinde İzmir’in Menderes ilçesinde düzenlenen yemekte, Türkiye-Kosova ilişkileri konuşuldu. Halen 40 binin üzerinde Türk’ün yaşadığı Kosova Cumhuriyeti’ni 17 Şubat 2008 tarihinde bağımsızlığını ilanın ardından ilk tanıyan ülkelerden birinin Türkiye olduğunun hatırlatıldığı yemekte,Kosova’da Türklerin bir bakanı, 3 bakan yardımcısı ve 4 milletvekilleri bulunduğu da ifade edildi.

Kosova yemeklerinin de ikram edildiği gecede bir konuşma yapan İzmirli vekil Sait, “Hükümetin 3 bakanının birden yemeğe katılması çok güzel, bu bizlere ve Kosova’ya olan sevginin bir işaretidir. Bakanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Ardından söz alan Kosova Başbakan Yardımcısı Mimoza Kusari ise Türkiye ile Kosova arasındaki dostluğa dikkat çekerek, “İzmir’in eski Belediye Başkanı Ahmet Priştina’nın Kosovalıdır. Kendisini rahmetle anıyoruz” dedi. – Ankara


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.