Atina’da ‘çirkin film’e protesto

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Atina’da Peygamber Efendimiz hakaret edilen filmi protesto için ABD’nin Atina Büyükelçiliğine yürümek isteyen gruba, polis müdahale etti.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e hakaret içeren filmi protesto için ABD’nin Atina Büyükelçiliğine yürümek isteyen gruba, çevik kuvvet polisi göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Omonia Meydanı’nda bir araya gelen Müslüman grup, tekbirler getirdi, ”Siyonist yönetmen, cehenneme git” yazılı pankart açtı.

Konuşmaların ardından ABD’nin Atina Büyükelçiliğine yürümek isteyen gruba, meydanı kapatan çevik kuvvet polisi gaz bombaları ile müdahale etti.

Gruptakiler polise taş ve su şişesi gibi çeşitli cisimler fırlattı.

”Peygamberimiz şerefimizdir. ABD’deki İslam karşıtı filmi protesto edin, Peygamberimizle dalga geçmeye çalışanların derhal cezalandırılmasını talep ediyoruz” yazılı pankartın önünde bir süre oturma eylemi yapan grup, birkaç kez daha polis barikatını aşmaya çalıştı, ancak polisin gaz bombaları ile müdahalesi ile karşılaştı.

Grup, Yunan çevik kuvvet polisi tarafından ilk kez kullanılmak üzere meydana getirilen tazyikli su püskürten panzeri gördüklerinde girişimlerinden vazgeçti. Ardından topluca Omonia Meydanı’nda topluca namaz kıldı.

Sözcülerinin mutlaka büyükelçiliğe gidecekleri yönünde açıklamalar yaptığı protestocuların Omonia Meydanı’nda bekleyişi sürüyor.

Öte yandan ABD Büyükelçiliği yakınlarında bulunan Megaron Konser Salonu metro çıkışı da güvenlik nedeniyle hizmete kapatıldı.
dunyabulteni.net


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.