Ahmet Doğan’a saldıran Oktay Enimehmedov’un tutuklu yargılanmasına karar verildi

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Sofya Şehir Mahkemesi, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Onursal Başkanı Ahmet Doğan’a karşı silahlı saldırı teşebbüsünde bulunan Oktay Enimehmedov’un tutuklu olarak yargılanmasına karar verdi. Oturumda Oktay’ın tutuklu bulunan hücrede dinlendiği ortaya çıktı. Fakat tutukluya karşı uygulanan özel istihbarat tekniklerinin (SRS) tam olarak kanuna göre yapılmadığı için hakemler ancak bir bölümünü delil kabul etti.

Yargılama şekli hakkında yapılan oturum SRS kullanıldığı için kapalı geçti. Doğan’a saldıran gencin gözaltında bulunduğu ilk 2 ay içinde dinlendiği ortaya çıktı. Mahkeme, hücrede tutulan Oktay’ın dinlenmesinin kısmen yasa dışı olduğuna karar verdi, soruşturma savcısı İliyan Toçev ise neden dinlenmenin dışındaki başka soruşturma teknikleri kullanılmadığı hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Savcı, “Ancak bu şekilde delil toplanacağını düşündüm. O sırada ancak dinlenme tekniği kullanılarak delil toplanılacağına karar verildi” diye izah etti.

Savcı, Oktay’ın sipariş üzerine veya bir suç ortağı ile hareket ettiğine dair delil bulunamadığını kaydetti. Fakat aynı zamanda imkan bulduğu halde başladığı işi tamamlamak istediğini belirtti.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.