Bal-Türk 2011 Eylem planını hazırladı

Bal-Türk'ten Haberler

Bal-Türk 2011 yılında gerçekleştireceği faaliyetler ile ilgili çalıştayı beş şubesiyle (Çayırova, Gebze, Körfez, Derince, Karamürsel) birlikte Antikkapı Restorantta gerçekleştirdi.

Toplantıya başkanlık eden Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, toplantıya katılan katılımcılara teşekkürlerini ilettikten sonra açılış konuşması yaptı. Çolakoğlu: “Bir Derneği gerçek anlamda sivil toplum kuruluşu yapan temel unsurlar vardır. Bunlar olmaz ise o derneğin demokratik toplum içerisinde proaktif bir STK olduğunu söyleyemeyiz. Gönüllü birliktelik, devletten otonom bir teşkilat, siyaset üstü bir yapılanma, kar amacı gütmemek ve demokratik toplum içerisinde amaçlarını gerçekleştirme istikametinde etkileyici ve sonuç alıcı bir konumda olabilmek. 2010 yılı içerisinde yaptığımız çalışmalarla Bal-Türk’ün kurumsallaşması amacıyla çok köklü çalışmalar yapıldı. Özellikle bu kapsamda Gebze Şubemizde eski yıllarda 25-30 kişi ile genel kurul yapılırken Temmuz ayı içerisinde 450 kişi ile kongre yaptık ve akabinde genç dinamik bir yönetim ortaya çıktı.

2011 yılında daha güçlü kurumsallaşma yolunda daha da ilerlemiş bir Sivil Toplum Kuruluşu olmak hedefiyle hepinizin yeni yılını kutluyor, tüm şubelerimize başarılar diliyorum” dedi

Daha sonra 2011 yılının eylem planının hazırlanması çalışmaları başladı. Yaklaşık dört saat süren çalışma sonunda yeni yılın eylem planı yarı yarıya şekillendi ve Ocak ayı içerisinde tamamlanması gereken çalışmaların 5 Şubat 2011 de Gebze Şubesinde yapılacak değerlendirme toplantısında ele alınmasına karar verildi.

Çalıştaya iştirak eden katılımcılar:

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, İşadamı Okan Mestan, Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Çayırova Şube Başkan Yardımcısı Kerim Karakaya, Körfez Şube Başkanı İlhan Topaloğlu, Derince Şube Başkanı Refik Çetin, Karamürsel Şube Başkanı Refet Özcan, Dr. Nihat Üstüner, Halit Meriç, Doç. Dr. Bekir Günay, Şenol Çelik, Abidin Karasu, Fahrettin Erdik, Erol Meyzin, Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Ar, Bal-Türk Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Tarı, Denetim Kurulu üyesi Recep Akçakaya, Ramadan Ferhatoğlu

Bir Cevap Yazın