2011’e merhaba

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi Gebze, Çayırova, Körfez, Derince ve Karamürsel Şubeleriyle birlikte düzenlediği dayanışma gecesi ile 2010 yılını uğurladı. Derince Beyazsaray Düğün Salanunda düzenlenen geceye 500 davetli katıldı.
Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun konuşmasıyla başlayan gecede, Çolakoğlu “tüm konukları selamladı ve 2010 yılının stresinin atılacağı bu geceden sonra hedeflerinin 2011 yılında Bal-Türk’ün faaliyet ve proje çıtasını daha da yükseltmek olduğunu” söyledi.
Folklor ekibinin oyunlarına başlamasından önce Bal-Türk’ün Genel Merkez ve Şubelerinde açtığı Yabancı Dil, Sanant ve Müzik kursları hakkında duyuru yapılırken farklı yaş gruplarında folklor kursunun da açılacağı müjdesi verildi.
Gecede Bal-Türk Genel Başkanının yanı sıra yönetim kurulu üyelerinden Halit Meriç, Erol Meyzin, Şenol Çelik, Bülent Karagöz, Doç. Dr. Bekir Günay ile Şube Başkanları Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Karamürsel Şube Başkanı Rafet Özcan, Körfez Şube Başkanı İlhan Topaloğlu, Derince Şube Başkanı Refik Çetin ve Çayırova Şube Başkan Yardımcısı Kerim Karakaya da ekibiyle birlikte yer aldı.
Folklor ekibinin güzel gösterileriyle başlayan gece, Balkanların farklı yöreleirnden türkü ve oyunlarla devam etti.

İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.