09 Eylül 2017 Kapadokya Gezisi 2 Gün 1 Gece konaklamalı

Bal-Türk'ten Haberler Duyurular Haberler

GÜZEL ATLAR ÜLKESİ KAPADOKYA 2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI 

 Not: Gezimiz kişi başı 250 TL olup 44 kişiyle sınırlıdır 

Geziye katılmak isteyenler en geç 29.08.2017 Salı gününe kadar derneğimize 250 TL gezi ücretini vererek  kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Tel. 0 555 998 10 99 0262 324 06 24

Gece çıkışlı 1 gece konaklamalı , 1 gece 2 gün Kapadokya Turu 

GEZİ PROGRAMI
Tuz Gölü, Ağzıkarahan Kervansarayı, Ürgüp, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Zelve, Derbent Vadisi, Sinasos, Uçhisar, Avanos, Narlıgöl, Derinkuyu / Ihlara Vadisi

Tur Hareket Tarihi : 08.09.2017 Cuma Gece – Saat 23:30’da İzmit Balkan Kültür Evi  önünde buluşma ve hareket. 

1.GÜN: TUZ GÖLÜ, DERİNKUYU, IHLARA VADİSİ, AVANOS, GÖREME VADİSİ

Yolculuğumuz esnasında Tuz Gölü’nde ve Aksaray’da kısa süreli molalar verildikten sonra Nevşehir’e doğru yol alırken Kapadokya gezimizin en can alıcı noktaları olan Derinkuyu veya,bir krater gölü olan Narlıgöl’ü görüp Hasan Dağı eteklerinde bulunan Ihlara Vadisine gidiyoruz. Vadi içinden akan Melendiz Çayı kenarından kuş sesleri ve vadinin dinlendirici doğası eşliğinde yapılacak 1 saatlik yürüyüş sonunda Belisırma Köyü’nde otobüsümüzle buluşuyoruz. Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Selçuklu Kervansarayı Ağzıkarahanı görüp Avanos’a gidiyoruz. Öğle yemeğini Uranus Restoran’da aldıktan sonra (EKSTRA) Hitit döneminden beri Avanos’la özdeşleşmiş çömlek atölyelerinden birini ziyaret ediyoruz. Göreme Vadisini ,O ağacın Altı’nda ve Uçhisar’ın noktalarında fotoğraf molaları verdikten sonra konaklamak üzere otelimize dönüyoruz.

2.GÜN: PERİBACALARI, DERVENT VADİSİ, ÜRGÜP, ŞARAP FABRİKASI,

Güzel bir pazar sabahı, güzel bir kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Peri bacası oluşumunun tüm evreleri’nin görülebildiği ve Rahipler Vadisi olarak da bilinen Paşabağ, 1950’lere kadar yerleşim alanı olan Zelve Açık Hava Müzesi, karakteristik kaya şekilleriyle Derbent Vadisi, eski adı Sinasos olan Mustafapaşa Kasabası ve şarap fabrikası ziyareti ,fotoğraf çekimi molaları, çerez lokum alışverişi, şarap Atölyesi ve Alışveriş noktalarımızı gezdikten sonra turumuzu bitirmek üzere yola koyuluyoruz. Bir başka Accept Tour & Travel gezimizde görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Önemli Bilgiler:
Göreme Açık Hava Müzesi içinde bulunan Karanlık Kilise gezi programında yer almamaktadır. Ancak gezmek isteyenlere yeterli zaman ayrılacaktır. Karanlık Kilise girişi için “MÜZEKART” geçerli değildir. Giriş ücreti katılımcılar tarafından ödenecektir.

Müzekart uygulaması, müze ve ören yerlerinden ücretsiz yararlanma
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli ücret karşılığında alınabilir.

Ücrete Dahil Olanlar
Mercedes Tourismo veya Travego Lüks Otobüsler İle Ulaşım 

• Araç İçi İkramlar
• Yarım Pansiyon Otelde konaklama 
• 2 Sabah kahvaltısı.(ilk gün otobüste menü tabağı)
• 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
•Otopark hizmetleri
• Rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayanlar
• İlk gün kahvaltı
• Öğle yemeği (30 tl,çorba kuru-pilav-tepsi kebabı-salata-tatlı-su)
• Türk Gecesi (50 tl-sınırsız alkol soğuk meze)
• T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
• Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,Gerekli Malzemeler Önerisi
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı. Mayo, havlu, terliğiniz almayı unutmayınız.
Diğer Bilgiler
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 ÖNEMLİ !
-Rehber gerekli gördüğü takdirde tüm programı gerçekleştirmek şartıyla zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
-Otobüs için yeterli sayı olmadığında 16 – 19 Kişilik MERCEDES SPRİNTER veya ISUZU NOVO LÜX Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.
– Yeterli sayıya ulaşılmadığında
 turu iptal etme hakkı saklı tutulur.